رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اشکذر از برگزاری کلاس آموزشی بیماری های مشترک انسان و دام در جمع دامداران روستای ابراهیم آباد شهرستان اشکذر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان اشکذر جلال الدین شریعتمدار رئیس شبکه دامپزشکی این شهرستان گفت، کلاس آموزشی   آشنایی با بیماری های مشترک قابل انتقال از دام به انسان با هماهنگی مدیریت جهادکشاورزی و با اعزام مدرس از سوی شبکه دامپزشکی در محل حوزه بسیج روستای ابراهیم آباد برگزار گردید.

شریعتمدار هدف از برگزاری این کلاس را افزایش آگاهی بخشی در خصوص نحوه انتقال بیماری های مشترک بین انسان و دام، مقابله با هرگونه خسارت احتمالی و آشنایی بیشتر دامداران با وظایف سازمان دامپزشکی در زمینه پیشگیری از بیماری های مشترک عنوان کرد.

وی همچنین بیان داشت برای حفظ سلامت دام و افزایش بهره وری، بکارگیری مدیریت نوین که دربردارنده نگاه مناسب به مقوله ی بهداشت باشد میتواند به میزان چشم گیری یاری رسان دامداران در راستای به منصه ظهور رساندن جنبه های اقتصاد مقاومتی و یکی از محورهای حائز اهمیت در بحث پدافند غیر عامل در حوزه بهداشت و حفظ سرمایه های دامی کشور باشد.

وی در پایان خواستار همکاری فعال تر دامداران در خصوص انجام عملیات های بهداشتی و مشارکت در انجام مطلوب طرح های واکسیناسیون گردیدند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/7kTGP