• کد خبر: 928
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: سه شنبه 21 خرداد 1392 - 08:43

  عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با انتقاد از مواضع سیاسی کشورهای عربی درباره نیروگاه بوشهر، گفت: اگر اعراب نگران محیطزیست هستند، درباره حضور ناوهای نظامی کشورهای غربی در خلیج‌فارس تذکر دهند.

  خانه ملت: محمدصالح جوکار با انتقاد از ادامه اقدامات و فرافکنی کشورهای عربی درباره ایمن نبودن تأسیسات هسته‌ای بوشهر، گفت: به‌طور حتم این‌گونه اقدامات کشورهای عربی در راستای برنامه ایران‌هراسی در منطقه است.

  نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نیروگاه بوشهر جزء مقاوم‌ترین نیروگاه‌ها در منطقه به شمار می‌آید، افزود:‌ ادعای ایمن نبودن این نیروگاه کذب محض بوده و کشورهای مدعی با طرح چنین موضوعاتی تنها به دنبال اهداف سیاسی خودشان هستند.

  وی با تأکید بر اینکه امروز برخی از کشورهای عربی در منطقه همگان با نظام سلطه در راستای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کنند، یادآور شد:‌ در شرایط کنونی با توجه به تحولات سوریه، کشورهای حامی تروریست‌ و معارضان سوری برای فرار از وضعیت کنونی با فرافکنی به‌دنبال ایجاد موج‌های جدید در منطقه هستند.

  جوکار با اعلام اینکه هم اکنون تمام تأسیسات هسته‌ای کشور به‌ویژه نیروگاه بوشهر تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار دارد، تصریح کرد: خوشبختانه آژانس انرژی اتمی بعد از وقوع زلزله بوشهر و موضوعات مطرح شده در این رابطه، هیچ نقص و مشکلی را در نیروگاه بوشهر نیافت، که به‌طور حتم این موضوع  خط بطلانی بر ادعاهای کشورهای عربی است.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از اظهارات مقامات کشورهای عربی مبنی‌بر تهدیدات زیست‌محیطی نیروگاه بوشهر برای حوزه خلیج فارس،  گفت: به‌طور حتم کشورهای عربی به‌جای مطرح کردن این اظهارات باید به‌دنبال رفع مشکلات زیست محیطی خود باشند، از این رو شاهد هستیم که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس خود ناقض قوانین محیط‌زیستی هستند.

  وی ادامه داد: هم‌اکنون در اثر برخورد کشتی‌های بزرگ و حضور ناوهای کشورهای فرا منطقه‌ای، محیطزیست خلیج‌فارس به شدت تهدید می‌شود.

  عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس، با اعلام اینکه ایران باید با اعتمادسازی در میان افکار عمومی، با فرافکنی‌های موجود برخورد کند، افزود:‌ به‌طور حتم اظهارات بی پایه و اساس این گونه کشورها تنها بر پایه امور سیاسی مطرح شده و هیچ جنبه فنی و تخصصی ندارد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Ev4tW

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *