اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

کشورهای اسلامی برای شورایی اداره کردن مناسک حج همسو شوند

شناسه خبر : 44359 | تاریخ انتشار : : 05 مهر 1394 - 9:23 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، محمدصالح جوکار با خبرنگار فارس ضمن محکوم کردن بی‌کفایتی و بی‌تدبیری آل‌سعود در حوادث مکه و منا و کشته شدن تعداد زیادی از مسلمانان اظهار داشت: در این حوادث آنچه مشخص است سوء مدیریت و سوء تدبیری است که امروز در بزرگترین اجتماع مسلمانان صورت گرفته است. وی افزود: بخشی از […]

به گزارش اشکذر نیوز، محمدصالح جوکار با خبرنگار فارس ضمن محکوم کردن بی‌کفایتی و بی‌تدبیری آل‌سعود در حوادث مکه و منا و کشته شدن تعداد زیادی از مسلمانان اظهار داشت: در این حوادث آنچه مشخص است سوء مدیریت و سوء تدبیری است که امروز در بزرگترین اجتماع مسلمانان صورت گرفته است.

وی افزود: بخشی از این وقایع ناشی از مشکلات داخلی عربستان و اختلافات جدی میان شاهزادگان و بخشی از آن نیز به دلیل توجه بیش از پیش آل‌سعود به خارج از مرزهای عربستان است.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد تصریح کرد: امروز آل‌سعود همه توان خود را به جنایات وحشیانه در یمن، سوریه، عراق و … معطوف کرده و این امر سبب شده اداره مسائل داخلی برای آنها دشوار باشد.

جوکار خاطر نشان کرد: آنچه مشخص است در جنایت‌هایی که آل‌سعود چه به شکل عمدی و چه به شکل سهوی در حال انجام آن است، یک عده بی‌گناه به شهادت می‌رسند و لازمه جلوگیری از این اقدام این است که در سطح بین‌المللی موضوع نظارت و مدیریت اداره حرمین شریفین را مطرح کنیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید همگان را متقاعد کنیم که حرمین شریفین نباید تحت نظارت و مدیریت یک کشور باشد بلکه باید به صورت شورایی اداره شود و خدمات مناسب و در شأن مسلمانان در مناسک حج به آنها ارائه شود.

وی تاکید کرد: مسلمانان جهان و سران کشورهای اسلامی باید این موضوع را به عنوان یک اصل مدنظر قرار دهند و در راستای تحقق آن با یکدیگر همسو شوند زیرا حج ما باید یک حج ابراهیمی باشد نه حجی که دولت عربستان تعیین کند.

جوکار عنوان کرد: این اتفاقات نشان می‌دهد آل‌سعود در اداره حرمین شریفین و خدمت‌‌رسانی به حجاج ناتوان است و همین ناتوانی در اداره امور سبب شده تا این حوادث رخ دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس یادآور شد: اگر حادثه‌ای سهوی اتفاق بیفتد قابل قبول است اما اتفاقات رخ داده نشان می‌دهد که آل‌سعود توانایی اداره حرمین شریفین را ندارد و این مشکل اصلی ما است و مسلمانان باید به این موضوع بپردازند و آن را مورد کنکاش قرار دهند.

وی یادآور شد: حادثه‌ شرم‌آور در فرودگاه جده، شهادت دو بانوی ایرانی که در جده به طرز فجیعی اتفاق افتاد، حادثه سقوط جرثقیل‌ در مکه و اخیرا نیز حادثه منا، سهوی بوده و نشان از سوء مدیریت و سوء تدبیر ‌آل‌سعود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به عنوان نمونه، حادثه سقوط جرثقیل که دائم از سهوی بودن آن سخن می‌گویند، قابل پیشگیری بود و می‌شد این جرثقیل‌ها را بردارند و بعد از مناسک حج دوباره کار عمرانی خود را آغاز کنند نه اینکه در شلوغی مناسک حج، آنها همچنان به برنامه‌های عمرانی خود ادامه دهند و نتیجه آن سقوط جرثقیل باشد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس خاطر نشان کرد: جان انسان‌ها شریف است و دولت عربستان متوجه این موضوع نیست و گمان می‌کند هر فاجعه‌ای را می‌تواند با پرداخت غرامت جبران کند در حالی که اینگونه نیست.

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/jzyYE

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124