در کتاب فرار از زندان ذهن به شما آموزش داده می شود که چگونه در مقابل افکار مزاحم ایستادگی و از آسیب رساندن آنها به ذهن تان جلوگیری کنید.

به گزارش اشکذرخبر؛ متیومک‌کی و کاترین سوتکر در کتاب فرار از زندان ذهن، به شما می‌آموزند که چگونه در مقابل افکار مزاحم ایستادگی و از آسیب رساندن آن‌ها به ذهن‌تان جلوگیری کنید و با تمرین‌هایی که ارائه می‌دهند کمک می‌کنند تا این افکار را از خودتان دور سازید.

دربارۀ کتاب فرار از زندان ذهن

ذهن انسان در حقیقت همچون مکانی است که فکرها در آن نگهداری شده و مورد پردازش قرار می‌گیرند. با این حال، احتمال دارد به عللی مانند وارد شدن افکار مزاحم و پریشان، این گونه افکار ذهن شما را به خود مشغول کند و از وظیفۀ اصلی‌اش که همان پردازش افکار است دور بماند. ممانعت از ورود افکار مزاحم، یک نوع مهارت و فن است که هر فردی باید آن را یاد بگیرد تا یک ذهن آرام‌تر و در پی آن تفکری کارآمدتر داشته باشد.

زمانی که از خواب بلندمی‌شوید؛ ذهن شما سفر روزانۀ خود راشروع می‌کند. در حقیقت، ذهن را می‌توان همچون یک راننده و زندگی را یک اتومبیل در نظر گرفت. گاهی اوقات سرعت ذهن هنگام رانندگی بسیار زیاد است و شاید گاهی حتی موفق به خارج شدن از پارکینگ نشود. برخی مواقع تا مقصد همراه شماست و برخی اوقات ممکن است به دلایل مختلف شما را در بین راه رها کند. ذهن شما می‌تواند برایتان نقش یک راهنمای دلسوز و همراه و همیار مناسب را ایفا کند، هر چند احتمال اینکه گاهی هم شما را خارج از مسیر اصلی به بیراهه بکشاند وجود دارد.

حرکت ذهن اغلب مردم به سمت‌وسویی است که دوست ندارند. افکار آدمی ماهیتی خودکار دارد که به او احساس ترس، بی‌ارزش بودن، شکست و عصبانیت را می‌دهد. بیشتر اوقات شما از افکاری تبعیت می‌کنید که در ظاهر واقعی هستند و برای دستیابی به آن‌ها فعالیت‌هایی را انجام می‌دهید؛ اما متأسفانه بسیاری از اوقات راه را اشتباه می‌روید و به نتیجۀ دلخواه دست
در بخش اول این کتاب یاد می‌گیرید که پنج گونه تفکر وجود دارد و در مورد هر یک به طور جداگانه صحبت خواهد شد.

در بخش دوم کتاب، خواهید آموخت که چطور تفکرات متفاوت را از یکدیگر جدا کنید و چه نظری دربارۀ آن‌ها داشته باشید و همچنین، نقش هر تفکر و تأثیر آن بر زندگی‌تان مورد بررسی قرار خواهد گرفت. زمانی که شما نسبت به عملکرد تفکری ناآگاه و تنها تماشاگر آن باشید؛ آن تفکر قدرت خود را از دست خواهد داد.

در بخش سوم کتاب می‌آموزید چطور بدون توجه به محتوا تفکری را مد نظر قرار دهید و چطور افکار ترسناک و هولناک را از خودتان دور کنید.

این کتاب همانند چراغی در تاریکی به شما کمک می‌کند تا خود را از تاریکی و ظلمت افکار نادرست برهانید و همچنین شیوه‌های خلاقانه‌ای را به شما ارائه می‌دهد تا از سفر روزانۀ ذهن خود لذت ببرید.

خواندن کتاب فرار از زندان ذهن به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به کتاب‌های حوزۀ موفقیت، خودیاری و رشد فردی علاقه‌مند هستید؛ این کتاب برای شماست.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/MKTbC