اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

کاهش 50 درصدی بارندگی در استان براي اولين بار

شناسه خبر : 50529 | تاریخ انتشار : : 05 اسفند 1394 - 11:19 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز) به نقل از ایسنا، “محمدحسین امامی” در نشست کمیته  اطلاع‌رسانی بحران آب استان، به وضعیت کم آبی استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه در زمستان امسال به طور میانگین 2.5 درجه افزایش دما داشتیم. وي همچنين گفت: متاسفانه امسال برای اولین بار در سال‌های گذشته شاهد کاهش بیش از 50 […]

به گزارش اشکذر خبر (اشکذر نیوز) به نقل از ایسنا، “محمدحسین امامی” در نشست کمیته  اطلاع‌رسانی بحران آب استان، به وضعیت کم آبی استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه در زمستان امسال به طور میانگین 2.5 درجه افزایش دما داشتیم.

وي همچنين گفت: متاسفانه امسال برای اولین بار در سال‌های گذشته شاهد کاهش بیش از 50 درصدی نزولات آسمانی هستیم.

امامي افزود: افزایش دما موجب کاهش ذخیره سازی نزولات آسمانی به صورت برف شده و وضعیت آب امسال استان یزد را در وضعیت بحران قرار داده است.

مدیر کل بحران استان نقش کمیته اطلاع‌رسانی بحران آب را در تنویر افکار عمومی بسیار مهم و حساس دانست و از اعضای کارگروه خواست تا نسبت به برنامه‌ریزی برای صرفه جویی در مصرف آب اقدام کنند.

وی نقش رسانه‌ها را در فرهنگ‌ سازی برای صرفه جویی بسیار موثر دانست و افزود: با استفاده از ابزار‌های نوین اطلاع‌رسانی باید فرهنگ صرفه‌جویی در مردم نهادینه شود.

امامی با اشاره به این که صرفاً صرفه‌جویی نمی‌تواند رافع مشکل کم آبی استان باشد، از مسئولان کشوری خواست تا تمهیدات لازم را برای تامین آب شرب مردم استان یزد به کار بندند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/zicYr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124