• کد خبر: 26598
   منتشر کننده: حامد دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: شنبه 30 آذر 1392 - 20:02
  نماینده مردم یزد و اشکذر:
  نماینده مردم یزد و اشکذر در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه یزد با انتقاد از عملکرد صدا و سیما در زمان قطع آب توسط اصفهان تصریح کرد: در بهبوبه ی قطع آب در یزد متاسفانه هیچ گزارش قابل قبولی در زمینه قطع آب و مشکلات مردم در صدا و سیما و رادیو یزد پخش نشد.

  به گزارش خبرنگار اشكذر نيوز، پیش از ظهر امروز محمد صالح جوکار در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه یزد با اشاره به کاهش بودجه استان یزد در لایحه بودجه ۹۳ و با تاکید برعدم تحقق بودجه استان درلایحه بودجه اظهار داشت:  بودجه های عمرانی  استان یزد در لایحه اخیر بودجه ، ۵۰ میلیارد  ریال کاهش یافته است و این در حالی است که  امسال نزدیک به ۳۴۰ میلیارد ریال درآمدهای استان یزد افزایش یافته است و این عدم  تناسب و همخوانی، مشکلات عدیده ای را برای  مردم و واحدهای تولیدی استان ایجاد می کند.

  DSC_0912

  نماینده مردم یزد و اشکذر با اشاره به اینکه  باید یک تناسب منطقی بین افزایش درآمد ها و افزایش بودجه ی استانی  وجود داشته باشد ادامه داد: استان یزد با افزون بر ۳۰۰ میلیارد ریال افزایش درآمد باید بودجه های استانی  متناسب با آن نیز افزایش پیدا کند ولی در بودجه ۹۳ شاهد آن هستیم که متاسفانه نه تنها بودجه های عمرانی استان را کاهش دادند بلکه رقم دیگری را بر درآمدهای استان تحمیل کردند که این امر چالش هایی را در افزایش هزینه های تولید، افزایس مالیات ها، را برای مردم و صاحبان صنایع تولیدی ایجاد خواهد کرد.

  جوکار ادامه داد: اعتبارات استان یزد در سال ۵۷ به ۲/۷ درصد بوده و در سال ۹۲ این بودجه به ۱/۴۵ درص کاهش یافته است .

  DSC_0914

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد: از پیشنهادات ما براي رفع مشکل بودجه ۹۳ اختصاص ۲ درصد از سهم معادن استان یزد به این استان و دیگر اینکه بودجه عمرانی استان متناسب با جمعیت و میزان توسعه هر استان در نظر گرفته شود.

  وی در  خصوص اینکه می طلبد نمایندگان یزد بی عدالتی در اختصاص بودجه به استان یزد را در مجلس فریاد بزنند و رسانه ها ارتباط بیشتری با نمایندگان در خصوص حل مشکلات استان داشته باشند گفت: در بحث معظلات و مشکلات استان یزد نباید استان دچار معظل چند صدایی شود و هر شهرستان سنگ خود را به سینه بزند.

  انتقاد از عملکرد صدا و سیما یزد در زمان قطعی آب/  یزد می تواند به عنوان قطب پزشکی کشور مطرح شود 

  نماینده مردم یزد و اشکذر  با انتقاد از عملکرد صدا و سیما در زمان قطع آب توسط اصفهان تصریح کرد: در بهبوبه ی قطع آب در یزد متاسفانه هیچ گزارش قابل قبولی در زمینه قطع آب و مشکلات مردم در صدا و سیما و رادیو یزد پخش نشد و در مقابل ۲۰:۳۰ با پخش گزارشی از خشکسالی زاینده رود واقعیت را به صورت عکس نشان داد.

  جوکار  ادامه داد: رادیو و تلویزون می بایست با گرفتن گزارش از مردم در خصوص قطع آب، مسئولین و مردم را به حل این بحران ترغیب می کرد.

  جوکار با اشاره به اینکه یزد می تواند به عنوان قطب پزشکی کشور مطرح شود گفت: به منظور تبدیل یزد به قطب پزشکی کشور در کنار فراهم شدن تخت که نیازمند گرفتن مجوز به سختی است باید به مسائل و مشکلات دیگری که در راه تحقق این طرح وجود دارد از جمله توریسم درمانی که نیازمند اسکان هستند نیزتوجه شود.

  وزارت علوم شأن افراد را در دانشگاه ها حفظ کند/ تعرفه های برق باید کاهش یابد

  جوکار با اشاره به تحولات اخیر دانشگاه یزد و حضور مشاوران وزیر علوم در یزد که واکنش های زیادی را در پی داشته است گفت: اگر وزارت علوم درصدد تغییر مدیری در دانشگاه هاست باید حرمت و شان افراد حفظ شود و اگر می خواهیم کسی ر دانشگاه عوض کنیم نباید در صدد تخریب چهره این فرد برآییم.

  DSC_0926

  جوکار ادامه داد: این افراد در دانشگاه ها اقدامات و راهکار هایی را ترویج می دهند که کار خود را مشروع جلوه دهند در صورتیکه این اقدامات غیر قانونی است.

  وی گفت: قطار شهری یزد در شورای ترافیک و شهرسازی مراحل نهایی خود را طی می کند.

  وی از دیگر اقداماتی که باید در استان انجام شود را کاهش تعرفه های برق در استان است که به دلیل وضعیت جوی استان یزد می طلبد تعرفه های برق استان همانند دیگر شهر هایی که از تعرفه برق استفاده می کنند حق استان یزد نیز در این راستا لحاظ شود.

   

  DSC_0926

  انتخابات میان دوره ای تفت ومیبد نیازمند ۳۴۰ میلیارد است

  نماینده مردم یزد و اشکذر از دیگر اقداماتی که نمایندگان استان یزد در حال پیگیری آن هستند را طرح اصلاح قانون انتخابات برای برگزاری انتخابات میان دوره ای در تفت دانست و گفت: با توجه به اینکه مرحوم یحیی زاده را از دست داده ایم امروز خلعه ای در شهرستان تفت و میبد احساس می شود و مطالبات مردم سبب شد تا یک طرح دوفوریتی اصلاح قانون انتخابات به مجلس پیشنهاد داده شد.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: این لایحه اصلاح قانون انتخابات طرح یک فوریت آن تصویب شده و به کمیسیون تخصصی مجلس رفته و کلیت آن اکنون در صحن علنی مجلس تصویب شده است و با توجه به اینکه برگزاری انتخابات میان دوره ای در تفت و میبد نیازمند ۳۴۰میلیارد اعتبار است اکنون مشکل در تامین بودجه این طرح است.

  يزدرسا

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/IM2dv

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *