• کد خبر: 85043
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 مهر 1398 - 15:03
  پس از ۸ سال انتظار
  پایان انتظار ۸ ساله برای شروع به کار اولین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان اشکذر. این انتظار در حالی است که؛ شهرستان‌های دیگر در حال طی مراحل اداری برای احداث سومین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سطح شهرستان خود هستند.

  به گزارش اشکذر خبر؛ به نقل از خبرگزاری مهر؛ عالیه قوامی روز چهارشنبه در نشستی خبری با اشاره به اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ردیف اعتباری برای انجام عملیات عمرانی ندارد، اظهار داشت: در تمام کشور کار احداث و تجهیز مراکز کانون برعهده شهرداریها و فرمانداری ها است.

  وی با اشاره به اینکه کانون در استان یزد تلاش کرده تا علاوه بر شهرداریها و فرمانداری ها از ظرفیت بانکها، خیران و … نیز استفاده کند، افزود: حمایت هایی که تاکنون انجام شده، به هیچ وجه پاسخگو نیست.

  قوامی با اشاره به اینکه ساختمان در دست احداث کانون در برخی شهرستانها به دلیل نبود اعتبار سالهاست نیمه کاره مانده است، بیان کرد: پروژه ساختمان کانون در اشکذر هشت سال است که تکمیل نشده اما مسئولان این شهرستان امسال قول همکاری برای اتمام پروژه تا پایان سال را داده اند.

  معاون اداری و مالی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد خاطرنشان کرد: در مهریز نیز زمینی به وسعت ۴ هزار مترمربع توسط یک خیر به کانون واگذار شده و عملیات احداث نیز تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که امیدواریم با همت خیران و قول مساعد مسئولان، ظرف امسال و سال آینده مورد بهره برداری قرار گیردو

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حق عضویت برای ثبت نام در کانون در استان یزد اظهار داشت: عضویت در کلاس‌ها و برنامه های اصلی کانون از ۲۵ تا ۵۰ هزار تومان است که این رقم در مواردی از جمله مناسبتهای مختلف، کودکان زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی و … رایگان محاسبه می شود اما در کلاس‌ها و کارگاه‌های متفرقه کانون، ارقام متفاوت است.

  قوامی با اشاره اینکه نرخ نامه مصوب این دوره ها از جمله موسیقی، رباتیک و … اوایل تابستان در مراکز کانون نصب می شود، افزود: شهریه برخی دوره ها تا ۵۰ درصد و برخی دوره ها نیز تا ۳۰ درصد کمتر از سایر آموزشگاه‌هاست.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/N8BGn

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *