• کد خبر: 19459
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: جمعه 23 فروردین 1392 - 17:09
  امام جمعه یزد:
  نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: اصل و اساس حرکت همه مسئولان نظام، حفظ انقلاب و کار برای خداست و اگر کاندیدایی می‌خواهد برای کسب شهرت و منافع احزاب به میدان انتخابات بیاید، بهتر است این اقدام را انجام ندهد

  به گزارش نسیم صادق بهنقل از خبرگزاری فارس ، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد اظهار داشت: بسیاری از آقایان کاندیداهای ریاست جمهوری، سفرهای خود را به شهرهای مختلف آغاز کرده‌اند و برنامه‌های خود را به مردم اعلام می‌کنند که باید در این زمینه صادق باشند.

  وی افزود: به آقایانی که به یزد آمده‌اند، بارها گفته‌ام که اصل و اساس حرکت ما، حفظ انقلاب و کار برای خداست و اگر برای شهرت و منافع حزب باشد، بهتر است این مسئولیت را نپذیرند اما اگر برای کمک و خدمت به مردم و انقلاب و اسلام باشد، عاقبت خوش و مرتبه بالای آن در هر دو دنیا نصیب آنها می شود.

  ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به 29 فروردین ماه، روز ارتش، یادآور شد: یکی از تدابیر امام خمینی (ره)، هدایت و برنامه‌ریزی نیروهای ارتش در مسیر انقلاب بود.

  وی افزود: بدنه ارتش همین مردم بودند به همین دلیل نیز به انقلاب پیوستند و امام با درایت خود، ارتش را حفظ کرد و پیش برد و امروز ارتش ایران به این درجه و جایگاه رسیده است.

  خطیب جمعه یزد خاطرنشان کرد: ارتش ما امروز یک ارتش قدرتمند و دارای علوم قوی است و بازویی توانمند و قدرتمند در کنار ولایت و انقلاب است.

  ناصری همچنین با اشاره به اینکه بسیج، سپاه و ارتش هیچ منافاتی با یکدیگر ندارند، افزود: ارتش امروز سرافراز و آماده در کنار سپاه و بسیج قرار دارند و هر سه برای اعتلای نظام اسلامی و مبارزه با تهدیدات دشمن تلاش می‌کنند.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث انرژی هسته‌ای، اظهار داشت: دانش هسته‌ای امروز دانش پایه در همه علوم است و حتی در کشاورزی برای مقاوم کردن گندم‌ و حبوبات در مقابل آفات از آن استفاده می‌کنند ضمن اینکه در سایر بخش‌ها از جمله پزشکی و …. نیز دارای کاربردهای بسیاری است.

  ناصری خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به پیشرفت علوم، شرایط به نحوی است که اگر کشوری در همه دانش‌ها سرآمد باشد اما دانش‌ هسته‌ای نداشته باشد، عقب مانده است.

  وی افزود: دشمنان ایران و در راس آنها آمریکا نیز نمی‌خواهد ایران اسلامی به این دانش و پیشرفت‌های حاصل از آن دست پیدا کند.

  ناصری بیان کرد: آنها هم‌اکنون نیز متعجب هستند که چرا ایران با این همه تحریم هنوز سرپاست، بازارها پر است و همچنان در حال پیشرفت هستیم.

  ناصری یادآور شد: آمریکا انتظار داشت با این تحریم‌ها، بازارهای ایران خالی شود و مردم یکدیگر را بخورند اما اکنون تعجب می‌کنند که همه چیز در بازارها وجود دارد و مردم نیز کم و بیش قدرت خرید دارند.

  امام جمعه یزد تاکید کرد: ایران مسیر خود را یافته و تنها به پیشرفت فکر می‌کند و به طور قطع آمریکا در مذاکرات هم حرفی برای گفتن ندارد.

  وی تصریح کرد: ایران مصصم است که بر روی دانش هسته‌ای خود بایستد و به هیچ وجه از آن کوتاه نیاید و تلاش آمریکا و همدستانش در این زمینه بیهوده است.

  امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت ایام سوگواری حضرت زهرا (س) اظهار داشت: خداوند سیمای حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت علی (ع) و پنج تن آل عبا را برای ما ترسیم کرده و ایثارگری، احسان، نیکوکاری و … را از بهترین صفات و فضائل آنها قرار داده است.

  وی افزود: وقتی امام حسن (ع) و امام حسین (ع) بیمار شدند، حضرت زهرا (س) و امام علی (ع) تصمیم گرفتند برای شفای آنها، سه روز روزه بگیرند و هر سه روز نیز هنگام افطار فقیر به درب خانه آنها آمد و آنها غذایشان را به فقیر دادند و خود با آب افطار کردند.

  ناصری تاکید کرد: این سیمایی است که خداوند متعال از این خاندان گرامی ترسیم کرده است.

  وی بر ترویج سیره فاطمی در این ایام تاکید کرد و افزود: سخنرانان در کنار نوحه‌سرایی و مرثیه‌خوانی، تلاش کنند برای نسل جوان به ویژه بانوان از حضرت زهرا (س) الگوسازی کنند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/eH4vy

 • Telegram
 • برچسب‌ها:
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *