اشکذر خبر


کارگاه خشت‌زنی در مسجد جامع تک‌مناره عزآباد برگزار شد

شناسه خبر : 98923 | تاریخ انتشار : : 15 خرداد 1400 - 13:54 | ارسال توسط :

به همت موسسه مردم نهاد اسفنجرد و با حضور مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر کارگاه خشت‌زنی در مسجد جامع تک‌مناره عزآباد فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش اشکذر خبر؛ با حضور مهدی جمالیان مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر کارگاه خشت‌زنی در مسجد جامع تک‌مناره عزآباد فعالیت خود را آغاز کرد.

در این کارگاه که جمعی از اعضای گروه مردم نهاد خرد اسفنجرد حامی میراث فرهنگی حضور داشتند؛ شرکت کنندگان در مسابقه خشت‌زنی رقابت خود را آغاز کردند.

بنابر این گزارش رقابت در گروه‌های ۳ نفره برگزار و به ۳ گروه برتر جوایزی که پایگاه اطلاع‌رسانی اشکذر خبر (۲ گروه) و میراث فرهنگی اشکذر تقبل کرده بودند؛ اهدا شد.

کیفیت و کمیت خشت‌ها ملاک داوری است

این گزارش تاکید دارد؛ هدف از این کارگاه تامین مصالح برای بازسازی این مسجد و حفظ این مهارت است که بر این اساس کیفیت و کمیت خشت‌ها ملاک داوری قرار گرفت.

نتایج کارگاه خشت‌زنی

بنابر این گزارش گروه‌های حسن، داود طاحونه‌دار و امیر مزیدی _ چمران، مرتضی و مجتبی قانع _ حبیب، محمد قانع و مصیب درخشی _ صالح، سجاد راعی به عنوان گروه برتر معرفی و هدایای آنان اهدا شد.

لازم به ذکر اینکه ۷ نفر از دریافت کنندگان هدیه ۵۰ هزارتومانیِ اهدا شده توسط گروه اسفنجرد؛ هدیه خود را برای بازسازی مسجد جامع عزآباد اهدا کردند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Z0RDh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *