اشکذر خبر

کارگاه آموزشی ویژه اصناف وبازاریان اشکذر برگزار شد

شناسه خبر : 25357 | تاریخ انتشار : : 18 مهر 1392 - 17:28 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، کارگاه آموزشی ویژه اصناف وبازاریان شهرستان اشکذر در به مناسبت هفته نیروی انتظامی با حضور کسبه در محل اداره تبلیغات اسلامی اشکذر برگزارشد. در این همایش حجت الاسلام محمد خانی در مورد آداب تجارت و خرید وفروش از لسان مبارک امیر المومنین (ع) گفت: حضرت در کوفه و در بازارها ندا […]

به گزارش اشکذر نیوز، کارگاه آموزشی ویژه اصناف وبازاریان شهرستان اشکذر در به مناسبت هفته نیروی انتظامی با حضور کسبه در محل اداره تبلیغات اسلامی اشکذر برگزارشد.

در این همایش حجت الاسلام محمد خانی در مورد آداب تجارت و خرید وفروش از لسان مبارک امیر المومنین (ع) گفت: حضرت در کوفه و در بازارها ندا می دادند :ای صنف تاجر و کاسب از خدا بترسید و از او طلب خیر کنید از آسانگیری برکت بخواهید ، با خریداران صمیمی باشید ،با بردباری خود را بیارایید .

خانی در ادامه افزود: در این آداب همچنین آمده است که از سوگند خوردن نسبت به یکدیگر بپرهیزید، از دروغگویی دوری کنید ، با مظلومان و مغبون شدگان با انصاف رفتار کنید ، به ربا نزدیک نشوید و پیمانه و ترازو را تمام بپیمایید و وزن کنید و از حق مردم چیزی مکاهید و در زمین فسادگری نکنید.

سخنرانی مسئولان نیروی انتظامی پیرامون آگاهی بخشی در مورد شیوه های سرقت و طریقه پیشگیری، سخنرانی رئیس اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان، اهدای جوایز به اصناف نمونه شهرستان از دیگر برنامه های این همایش بود.

گفتنی است که این برنامه با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و نیروی انتظامی شهرستان اشکذر در همایش «پلیس، امنیت اصناف » کارگاه آموزشی ویژه اصناف و بازاریان برگزار شد.

*نسیم صادق*

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/1KE3w

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *