کارگاه آموزشی طرح سامان خانواده و حمایت از جوانی جمعیت با حضور جمعی از کارگران شرکت لیلیان بافت برگزار گردید.

به گزارش اشکذرخبر به نقل از روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اشکذر: در ابتدا حسام پیتام ضمن تشکر از مدیریت شرکت بابت برگزاری کلاس های آموزشی در خصوص طرح سامان خانواده برای کارگران، گفت: اهمیت به خانواده و تربیت فرزند و تشویق والدین به فرزندآوری از مهمترین اهداف اجرای این طرح بوده و قطعا برای داشتن آینده ای جوان، نیاز به افزایش جمعیت منطقی داریم.

حجت الاسلام عابدیان به عنوان مدرس این کارگاه به ازدواج و نقش زن و مرد در تکمیل یکدیگر اشاره کرد و افزود: نقش والدین و همچنین روابط زوجین در تربیت فرزندان مهم و کلیدی است؛ رفتار مفید و مؤثر همسران در مواجهه با مطالبه های زندگی مشترک و پاسخ دادن مناسب به آنها سازگاری نامیده می شود.

وی در ادامه مطالبی در خصوص روابط زوجین و فرزندآوری را عنوان کرد که بصورت کلیدی به چند مرد اشاره می کنیم؛
شخص سازگار تسلیم شرایطی که وجود دارد چه خوب یا بد نمی شود بلکه به دنبال راه حل خلاقانه ای برای توافق و مهربان ماندن با همسرش است.

سازگاری توانایی منطبق شدن ما باشرایط سخت به گونه ای است که از دل این سختی ها اتفاقات خوشایندی برای خود و همسرمان خلق کنیم.

ظرفیت زوج های موفق برای تغییر و سازگاری، انعطاف پذیری در تصمیم گیری ها و انجام نقش ها و مسئولیت ها، نسبت به سایر زوج ها بیشتراست.

زوج های موفق در برخورد با اختلاف هایشان منعطف تر و خلاقانه تر عمل می کنند.

گفتنی است؛ طرح سامان خانواده و حمایت از قانون جوانی جمعیت از سوی ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سطح استان مورد توجه و تاکید قرار دارد که در این راستا کارگاه های آموزشی متعددی ویژه جامعه شریف کار و تلاش برگزار می شود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/LfE9k