کارگاه آموزشی سامان خانواده با رویکرد روابط زوجین و فرزند پروری و رشد و افزایش جوانی جمعیت در محل شرکت کاشی عقیق اشکذر برگزار شد.

به گزارش اشکذرخبر؛ حسام پیتام رئیس اداره که در این نشست حضور داشت ضمن گرامیداشت هفته جمعیت، گفت: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشکذر به منظور گرامیداشت این هفته و توجه به بحث جوانی جمعیت با همکاری کاشی عقیق یک کارگاه آموزشی در زمینه سامان خانواده و فرزند آوری و جوانی جمعیت برنامه ریزی و اجرا کرد.

در این کارگاه آموزشی که با حضور جامعه کار و تلاش شهرستان برگزار شد پیتام با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص توجه به فرزندآوری و رشد و افزایش جوانی ، اظهار کرد: باید بطور دقیق قانون حمایت از جوانی جمعیت را دنبال کنیم زیرا یکی از مهمترین برنامه‌ها مسئله افزایش و جوانی جمعیت و اجرای طرح سامان خانواده است که باید از سوی تمامی دستگاه های دولتی حمایت های لازم صورت پذیرد.

میرهدایی مدرس این دوره به ویژگی های خانواده سالم اشاره و سپس به شرح هریک از ویژگی ها پرداخت.

وی اولین ویژگی خانواده سالم را گفتگو محوری بیان و تحقق این موضوع را در گروه زمان، مکان و موضوع مناسب دانست و تصریح کرد: دومین ویژگی خانواده سالم، همدلی و همراهی است که مفهوم آن درک و همراهی متقابل همراه با گوش دادن و عدم قضاوت طرفین از یکدیگر است؛ ویژگی دیگر خانواده سالم، مرزبندی خانوادگی است به این معنا که ورود و خروج اطلاعات در خانواده سالم معنا ندارد و تمامی مسائل و مشکلات در خانواده حل می شود و به بیرون از فضای خانه حتی نزدیک ترین اطرافیان رسوخ نمی کند.

در پایان میرهدایی خاطرنشان کرد: یک فرد در خانواده پنج نیاز اساسی دارد که این نیازها بر روی رفتار و کردار افراد تاثیر می گذارد؛ اولین نیاز توجه به عشق می باشد دومین نیاز عاطفه و سومین نیاز به بقا و چهارمین نیاز به تفریح و پنجمین نیاز به قدرت می باشد. بیشترین مشکلات افراد در خانواده به دلیل تک فرزندی می باشد.

اشکذر

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/5qIZZ