کاروان 750 نفره جوانان، نوجوانان، زنان، مردان و کودکان روستاهای مختلف بخش خضرآباد در قالب بیست هیات عزاداری ورود امام حسین (ع) و اهل بیتشان به کربلا را به صورت نمادین به نمایش گذاشتند.

به گزارش اشکذر خبر، مسئول هئیت عزاداری شاهزاده علی اکبر کذاب گفت: قافله نمادین با نام کاروان ندای محرم ورود امام حسین (ع) و یاران باوفایشان به کربلا را در دهستان کذاب به معرض دید علاقه‌مندان گذاشتند.

علی غالبی گفت :زنده نگه داشتن قیام امام حسین (ع)، تعظیم شعائر دینی، آشنایی با فرهنگ عاشورا و پاسداشت خون شهدای کربلا و مصایب آنان از اهداف این کاروان نمایشی است.

وی افزود: دسته‌جات عزاداری و هیئت های مذهبی شهر و روستاهای مختلف بخش خضرآباد با بیرق‌ها و علم‌های سیاه و سبزرنگ که مزین به نام ائمه اطهار سلام الله علیها و نام هر روستا است با اجتماع در روستای اتابک حرکت خود را از مسجد مهدیه این روستا آغاز کرده و تا آستان مقدس امامزاده سیدکافی(ع)روستای کافی آباد ادامه دادند.

علی غالبی تصریح کرد: این کاروان در مسیر سه کیلومتری خود در بین راه و ایستگاه‌های تعین شده به عزاداری پرداختند و سپس در محل میدان ورودی امامزاده سیدکافی تجمع کردند.

شرکت کنندگان در این کاروان نماز جماعت مغرب و عشا را در مسجد امام زاده سیدکافی(ع)روستای کافی آباد به امامت حجت الاسلام غالبی امام جمعه بخش خضرآباد اقامه کردند مردم روستای کافی آباد که میزبان قافله عزا بودند با طبخ آش از میهمانان خود پذیرایی کردند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/sgB4h