• کد خبر: 78774
   منتشر کننده: غلامرضا دهقانی
    تاریخ انتشار: سه شنبه 25 دی 1397 - 14:30
  مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر:
  مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر از میزبانی کاروانسرای شمسی برای گردشگران و مسافران نوروزی خبر داد.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر، محمود ادیبان ،مسئول این نمایندگی گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی پس از مرمت و بازسازی کاروانسرای شمسی و واگذاری به بخش خصوصی جهت تجهیز؛ واحد  گردشگری – پذیرایی در این مکان راه اندازی خواهد شد.

  ادیبان اظهار داشت: کاروانسرای شمسی یکی از بناهای تاریخی و ثبتی بخش رستاق شهرستان اشکذر است که در کنار جاده ترانزیتی یزد – تهران روبروی روستای شمسی بنا شده است .

  وی افزود: عملیات مرمتی این اثر از چند سال پیش شروع شده که پس از انجام مراحل مرمتی و بازسازی قسمتهای تخریب شده وبا توجه به موقعیت بسیار مناسب این بنا درجهت  راه اندازی واحد گردشگری با ایجاد زیر ساختهای لازم آماده واگذاری به بخش خصوصی شد و در حال حاضرسفره خانه سنتی در کاروانسرای شمسی راه اندازی شده است.

  وی تاکید کرد: با توجه به موقعبت بسیار مناسب این اثر و قرار گرفتن درکنار جاده اصلی  شهرستان اشکذر ، این مکان می تواند به عنوان کیوسک گردشگری و اطلاع رسانی شهرستان در زمینه معرفی آثار وابنیه تاریخی وهدایت گردشگران و مسافرین به داخل شهرستان و بازدید از آثار وابنیه تاریخی قلمداد شود .

  وی همچنین در  ادامه اضافه کرد: روستای شمسی رستاق دارای بافت  تاریخی ارزشمندی است که به همت بنیاد مسکن ومیراث فرهنگی  از جمله بافت تاریخی  کوی میراث و آثار ثبتی در این محدوده مانند مسجد حاج حسن صفی ،خانه ملانوری ، مسجد آب انبار تقی و… مرمت شده است .

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/PgsuB

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *