اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

کارهای خیر منحصر به فعالیت‌های عمرانی نشود/ لزوم انقلاب علمي در كشورهاي اسلامي

شناسه خبر : 29305 | تاریخ انتشار : : 27 خرداد 1393 - 17:21 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از مهر، پرفسور مجيد سميعي، صبح امروز در جمع نخبگان و پزشكان پيشكسوت استان يزد اظهار داشت: يزدي‌ها همواره كارهاي بزرگي انجام داده اند و با توجه به اين ويژگي مردم يزد، احساس مي كنم اكنون آمادگي براي يك جهش بزرگ علمي در اين استان وجود دارد. وي يزدي […]

http://multimedia.mehrnews.com/Larg1/1393/03/26/IMG12571844.jpg

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از مهر، پرفسور مجيد سميعي، صبح امروز در جمع نخبگان و پزشكان پيشكسوت استان يزد اظهار داشت: يزدي‌ها همواره كارهاي بزرگي انجام داده اند و با توجه به اين ويژگي مردم يزد، احساس مي كنم اكنون آمادگي براي يك جهش بزرگ علمي در اين استان وجود دارد.

وي يزدي ها را مردماني با فرهنگ اصيل خواند و بيان كرد: يزدي ها همواره براي علم و دانش ارزش بسياري قائل بوده اند و فرهنگ آنها با علم آموزي عجين شده است.

پرفسور سميعي ادامه داد: روش و منش زندگي مردم يزد بايد به دنيا نشان داده شود زيرا راه سعادت، علم آموزي و نخبگي از يزد مي گذرد.

وي همچنين با اشاره به پيشتازي مردم يزد در زمينه مدرسه سازي، مسجد سازي و بيمارستان سازي اظهار داشت: مردم يزد به ويژه در گذشته در اين زمينه در كشور پيشتاز بوده اند اما لازم است فرهنگ خيري در كشور تا حدي تغيير پيدا كند.

كارهای خير به فعاليت هاي عمراني منحصر نشود

پرفسور سميعي ادامه داد: اگر علم لازم براي رسيدگي به بيمار و رفع بيماري وجود نداشته باشد، بيمارستان كارآيي نخواهد داشت بنابراين لازم است خيران اقداماتي را نيز در راه گسترش علم و علم آموزي انجام دهند.

وي تاكيد كرد: آيندگان نيز بايد به مقوله خيري با اندكي تغيير بنگرند و اين فرهنگ براي آنها مفهومي ديگر پيدا كند و كار خير تنها به فعاليت هاي عمراني منحصر نشود.

اين جراح و متخصص مغز و اعصاب در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به لزوم تغيير رويكردها در علم آموزي اظهار داشت: دانشجو نبايد تنها به خواندن درس و كتب دانشگاهي اكتفا كند بلكه بايد كارهاي پژوهشي را نيز سرلوحه كار خود قرار دهد.

انقلاب علمي بايد در كشورهاي اسلامي رخ دهد

وي تصريح كرد: دانشجويان بايد از سال دوم تحصيل براي خود موقعيتي ايجاد كنند تا مسائل علمي را با تحقيقات عجين كرده و از اين طريق آنها را فرا بگيرند.

پرفسور سميعي با تاكيد بر اينكه بايد انقلابي بزرگ در عرصه علمي در كشورهاي اسلامي اتفاق بيفتد و ايران بايد پرچمدار آن باشد، خاطرنشان كرد: نتيجه اين انقلاب علمي را نيز بايد به جهانيان نشان دهيم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به مسائل مطرح شده در مورد كارهاي اقتصادي و سياسي پرفسور سميعي اظهار داشت: من نه تنها علاقه اي به كار اقتصادي ندارم بلكه تاكنون به هيچ كار اقتصادي نيز دست نزده ام و تمايلي به برقراري ارتباط اقتصادي با هيچ فرد خاص يا گروهي را ندارم.

تاكنون در هيچ جناح سياسي حضور نداشته‌ام

پرفسور سميعي در مورد فعاليت‌ هاي سياسي نيز عنوان كرد: عده اي تلاش دارند من را به سياست بچسبانند اما اين تلاش بيهوده است زيرا من تاكنون در هيچ صحنه و جناح سياسي حضور نداشته ام و با وجود احترامي كه براي سياستمداران قائلم، به كار آنها علاقه اي ندارم.

وي تصريح كرد: كار من كار علمي است نه كار سياسي و اقتصادي و تلاش مي كنم در كار علمي هم خود به موفقيت هاي بزرگتري دست پيدا كنم و هم كشورم را به دستاوردها و يافته هاي جديدي برسانم.

در اين مراسم كه با حضور جمعي از پزشكان پيشكسوت استان يزد در سالن همايش هاي باقرالعلوم يزد برگزار شد، از پزشكان فرهيخته و پيشكسوت يزدي همچنين خيران عرصه سلامت تجليل شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/sosCW

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124