اشکذر خبر

با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی یزد

چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی اشکذر برگزار شد

شناسه خبر : 112757 | تاریخ انتشار : : ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۸:۴۸ | ارسال توسط :

چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشکذر به ریاست روح الله ردائی فرماندار اشکذر و با حضور محسن رفیعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد و اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری اشکذر برگزار شد.

رفیعی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد در این نشست با گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی ، بیان داشت: آنچه تاکنون در اشکذر اتفاق افتاده، بیانگر همت رئیس اداره کتابخانه‌های این شهرستان و کتابداران اشکذری و همچنین همراهی مسئولان ارشد شهرستان بوده است.

وی به مزایای راه‌اندازی طرح هاتف کتاب کتابخانه‌های سیار و هزینه‌های پایین این کتابخانه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: اگر از محل منابع شهرستان خودروی مناسبی برای راه‌اندازی کتابخانه سیار اختصاص یابد؛ می‌توان یک کتابخانه خوب و با هزینه خیلی کمتر نسبت به کتابخانه‌های ثابت راه‌اندازی کرد و نهاد نیز متعهد به تأمین کتابدار و منابع آن خواهد بود.

وی در پایان سخنان خود اظهار داشت: کار در حوزه فرهنگ دیر بازده است و گاهی چند دهه طول می‌کشد تا نتایج فعالیت‌های فرهنگی امروز بروز و ظهور داشته باشد. به همین خاطر تلاش می‌کنیم در طراحی و تدوین برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌ها، مخاطبان کودک و نوجوان که نسل آینده این کشور هستند، موردتوجه ویژه قرار گیرند.

روح الله ردائی فرماندار اشکذر در چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌های اشکذر گفت: مسئولان شهرستان در موضوع فرهنگ کم‌ نگذاشته‌اند و اگر امروز می‌بینیم اتفاقات مثبتی در حوزه فرهنگ و کتابخانه‌های عمومی افتاده، به همین دلیل بوده است.

در ابتدای این جلسه ولی الله حفیظی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اشکذر گزارشی از روند اجرای مصوبات پیشین انجمن ارائه کرد و به تشریح اقدامات صورت گرفته در کتابخانه‌های عمومی پرداخت.

وی خواستار مساعدت شهرداری و شورای شهر مبنی بر افزایش نیم درصد انجمن کتابخانه ها از درآمد شهرداری به یک درصد شد.

در ادامه جلسه هریک از اعضای حاضر در جلسه، نظرات و پیشنهادهای خود را در در جهت رفع مشکلات و پیشبرد اهداف کتابخانه های عمومی مطرح کردند.

غبارروبی کتابخانه ها توسط مسئولین ،اجرای طرح هاتف کتاب،افزایش سهم نیم درصد انجمن کتابخانه ها از درآمد شهرداری به یک درصد، تامین و واگذاری یکدستگاه مینی بوس باهدف راه اندازی کتابخانه سیار و راه اندازی ایستگاه مطالعه در مشاغل پر مخاطب از مهم ترین مصوبات این جلسه بود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/waqMA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *