اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

چهارمین جشنواره استانی شعر مولانا برگزار می شود

شناسه خبر : 31148 | تاریخ انتشار : : 11 شهریور 1393 - 21:05 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، هادی ملانوری سرپرست این اداره از برگزاری چهارمین جشنواره استانی شعر مولانا در مهرماه سال جاری خبر داد. ملانوری با اعلام این خبر گفت : مولانا جلال الدین محمد بلخی مشهور ترین شاعر فارسی گوی ایرانی است که در قرن هفتم می زیسته است و افکار بلند و عرفانی او شهرت […]

جشنواره مولوی

به گزارش اشکذر نیوز، هادی ملانوری سرپرست این اداره از برگزاری چهارمین جشنواره استانی شعر مولانا در مهرماه سال جاری خبر داد.

ملانوری با اعلام این خبر گفت : مولانا جلال الدین محمد بلخی مشهور ترین شاعر فارسی گوی ایرانی است که در قرن هفتم می زیسته است و افکار بلند و عرفانی او شهرت جهانی دارد.

وی ضمن تاکید بر شناخته شدن مولانا به عنوان یکی از عناصر چهارگانه ادب فارسی در کنار بزرگانی چون فردوسی، سعدی و حافظ  به هشتم مهرماه به عنوان روز جهانی مولانا اشاره کرد و اظهار داشت : هر ساله به این مناسبت مراسم متعددی در مراکز فرهنگی دنیا برگزار می گردد.

وی اظهار داشت : بزرگداشت مولانا از جهات متعددی حائز اهمیت است ، از جمله اینکه این شاعر بزرگ و بلند آوازه با خلق آثار گران سنگی چون مثنوی معنوی و دیوان شمس که به فارسی سروده شده است ، خدمت عظیمی به زبان فارسی نموده است و از جهت دیگر عرفان اسلامی که الهام گرفته از قرآن و معارف دینی است را به بهترین وجه به دنیا معرفی نموده است.

ملانوری در ادامه ضمن تقدیر از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان ، فرمانداری شهرستان اشکذر ، موسسه فرهنگی آسمان کویر ، شهرداری و شورای اسلامی شهر اشکذر به واسطه حمایت از این جشنواره ، از سعی و تلاش همه مسئولین جهت برگزاری هر چه بهتر این جشنواره تشکر نمود.

ملانوری در خصوص شرایط شرکت در جشنواره عنوان کرد: شاعران سراسر استان می توانند جهت شرکت در جشنواره حداکثر سه اثر خود را در قالبهای رایج شعری با موضوع عرفان و خداشناسی قلبی تا بیستم شهریور ماه به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

شاعران می توانند آثار خود را به ایمیل Ershad.farhang@yahoo.com  ارسال نموده و یا به شماره 03523625115 فاکس نمایند.

منبع: روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/vciaU

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124