اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

چرا مراسم سنتی «دوست، دوست»؟

شناسه خبر : 91604 | تاریخ انتشار : : 01 خرداد 1399 - 17:35 | ارسال توسط :

اشکذر خبر: آداب، ‌رسوم و عقایدی مردم هر منطقه از کشور ریشه در عقاید دینی و ملی آنان دارد که بخشی از فرهنگ بومی یک منطقه را شامل می‌شود. آداب و رسوم ماه مبارک رمضان نیز یکی از مباحث فرهنگی است که ریشه در اعتقادات دینی مردم داشته و گاهی خاص یک منطقه است. مراسم […]

اشکذر خبر: آداب، ‌رسوم و عقایدی مردم هر منطقه از کشور ریشه در عقاید دینی و ملی آنان دارد که بخشی از فرهنگ بومی یک منطقه را شامل می‌شود. آداب و رسوم ماه مبارک رمضان نیز یکی از مباحث فرهنگی است که ریشه در اعتقادات دینی مردم داشته و گاهی خاص یک منطقه است. مراسم سنتی «دوست، دوست»یکی از آدابی است که در ماه رمضان ودراستان یزد انجام می‌شود.

نقل به این مضمون است ، امیر المومنین علی بن ابی طالب (ع) شبانه بصورت ناشناس برای یتیمان و  فقیران کوفه  آذوقه می برد بعد از شهادت آن حضرت چند شب یتیمان و  فقیران کوفه  چشم انتظار بودند که آن شخص ناشناس برایشان آذوقه بیاورد ولی از او خبری نشد ، کم کم آنان متوجه شدند آن شخص ناشناس امام علی(ع) بوده است که چند شب قبل در محراب به شهادت رسیده است ،شب ۲۷ رمضان یتیمان و  فقیران کوفه به درب خانه دوستداران علی بن ابی طالب (ع) رفتند و درخواست کمک کردند.

شب ۲۷ ماه مبارک رمضان در اکثر مناطق استان یزد  به یاد آن واقعه و در شب قصاص قاتل علی بن ابی طالب (ع) مراسم سنتی «دوست، دوست»   برگزار می‌شود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/HbCDO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec