اشکذر خبر

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124

پیوند علم و صنعت محور تفاهمنامه شرکت فولاد آلیاژی ایران و دانشگاه یزد

شناسه خبر : 95427 | تاریخ انتشار : : 24 آذر 1399 - 8:46 | ارسال توسط :

در راستا‌ی توسعه و تعمیق ارتباط دانشگاه و صنعت و به منظور بهره‌مند‌ی از ظرفیت‌ها، خرد جمعی، تخصص، تجربیات و توانمند‌ی‌های طرفین، تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه یزد و شرکت فولاد آلیاژی ایران امضا شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ به منظور بسترسازی اثربخش و تقویت ارتباط، همبستگی و تطابق میان نظام آموزش عالی و توسعه فناوری بر اساس نیاز صنعت و همکاری‌های پژوهشی، آموزشی و مشاوره‌ای قرارداد همکاری سه ساله بین دانشگاه یزد و شرکت فولاد آلیاژی ایران منعقد شد.

بنابر این گزارش هدف از این تفاهم نامه ۷ ماده ای، بهره‌برداری بهینه از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل و همچنین بهره‌گیری از استعدادها و توانمندی‌های علمی، پژوهشی، آموزشی، فناوری برای رفع مشکلات، چالش‌ها، محدودیت‌ها و نیازهای طرفین می باشد.

همچنین برگزاری کارگاه‌ها، سمینارها و همایش‌های علمی، کاربردی جهت ارتقای سطح علمی و فنی دانشجویان و پرسنل شرکت، تسهیل دسترسی پژوهشگران به تجهیزات تحقیقاتی و آزمایشگاه‌های تخصصی موجود در شرکت و دانشگاه‌، تدوین و تألیف اسناد و مدارک علمی و تبادل آنها از دیگر برنامه‌های تعریف شده در این راستا می‌باشد.

در این تفاهم‌نامه که با حضور استاندار یزد به امضا رسید؛ دانشگاه یزد متعهد به مشارکت در تعریف و انجام طرح‌‌های بهبود با همکاری شرکت، در اختیار گذاشتن مکان آموزشی، وسایل کمک آموزشی، آزما‌یشگاه‌ها و کارگاه‌ها برای برگزار‌ی دوره‌های آموزشی تخصصی شرکت، اولویت در ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و آزما‌یشگاهی مورد نیاز شرکت، همکاری مستمر برای حل مشکلات شرکت، معرفی دانش‌آموختگان ممتاز مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی برا‌ی ارتقا‌ی نیرو‌ی کار شرکت و اجرای تعهدات مالی و غیرمالی، شده است .

این گزارش می‌افزاید ارسال فهرست مشکلات و اولویت‌های پژوهشی به دانشگاه، بررسی و تصمیم‌گیری درباره پیشنهادهای ارسالی دانشگاه، همکاری و فراهم کردن شرایط و امکانات لازم در محل شرکت و ارائه اطلاعات موردنیاز، اولویت دادن به استادان و دانشجویان دانشگاه برای آموزش، مشاوره، پژوهش و خدمات تخصصی، حمایت مالی از پایان‌نامه‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی دانشگاه، اعطای مجوز همکاری به کارشناسان و مدیران شرکت در پروژه‌های تحقیقاتی مصوب و اجرای تعهدات مالی و غیرمالی از جمله تعهدات شرکت فولاد آلیاژی در این تفاهم‌نامه است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/8pAql

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
car
ads
farntec
124