اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec
معاون پیشگیری بهزیستی استان یزد در بازدید از بهزیستی شهرستان اشکذر:

پیشگیری بهزیستی از ناشنوایی۴۲ کودک و نابینایی ۳۲۰ کودک در سال گذشته

شناسه خبر : 94794 | تاریخ انتشار : : 06 آبان 1399 - 18:11 | ارسال توسط :

بهزیستی با اجرای طرح های غربالگری شنوایی نوزادان در بدو تولد و بینایی کودکان زیر ۶ سال توانسته از ناشنوایی ۴۲ کودک و نابینایی ۳۲۰ کودک پیشگیری کند.

به گزارش اشکذر خبر،معاون پیشگیری بهزیستی استان یزد با اعلام این خبر در بازدید از بهزیستی شهرستان اشکذر  گفت: سال ۹۸ تعداد ۲۰ هزار و ۵۲۸ نوزاد مورد ارزیابی شنوایی قرار گرفتند و تعداد۴۲ نوزاد کم شنوا به تشخیص قطعی رسیدند.

دکتر ناصر صباغزادگان گفت: نوزادان شناسایی شده جهت کاشت حلزون ارجاع می شوند و ضروری است در استان با همکاری بخش درمان، جراحی کاشت حلزون و خدمات گفتار درمانی بعد از آن نیز ایجاد شود تا نیاز به مراجعه خانواده ها برای درمان به سایر استانها نباشد.

وی با بیان اینکه بهزیستی با اجرای طرح تنبلی چشم در سال ۹۸ از معلولیت بینایی ۳۲۰ کودک در نوجوانی و جوانی پیشگیری کرده است؛ گفت: سال ۹۸ تعداد ۵۳ هزار و ۵۰۰ کودک ۶-۳ ساله غربالگری بینایی شده و تعداد۴هزار کودک به سطوح تخصصی ارجاع شدند که ۲۵۰۰ کودک با انواع اختلالات بینایی شناسی شده و تعداد۳۲۰ کودک آمبلیوپی شناسایی و تحت درمان قرار گرفتند.

در ادامه این بازدید  رئیس اداره بهزیستی شهرستان اشکذر نیز گفت: با همت و تلاش همکاران شهرستان در حوزه پیشگیری  سال گذشته طرح کشوری پیشگیری از تنبلی چشم، طرح غربالگری شنوایی نوزادان و طرح پیشگیری از معلولیتهای ناشی از اختلالات ژنتیک در حد مطلوبی انجام گرفت.

میرحاجی افزود: یک پایگاه دائم سنجش بینایی به عنوان پایگاه اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم و ۳ پایگاه خدمات اجتماعی در شهرستان فعال است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/6BxJo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec