اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

پیروزی در امتحان و ایثار در اجرای فرمان خدا از حکمتهای قرار دادن روز عید قربان است

شناسه خبر : 32076 | تاریخ انتشار : : 13 مهر 1393 - 11:58 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذرنیوز، حجت الاسلام طالبیان در خطبه های نماز عید سعید قربان با اشاره به اینکه روز عید قربان روز شرف و ذخر و کرامت برای رسول اکرم(ص) است، توصیه های از پیامبر به امیرالمومنین را بیان کرد.   امام جمعه اشکذر تصریح کرد : اولین توصیه پیامبر(ص) این است که اگر کسی که […]

نماز عید قربان

به گزارش اشکذرنیوز، حجت الاسلام طالبیان در خطبه های نماز عید سعید قربان با اشاره به اینکه روز عید قربان روز شرف و ذخر و کرامت برای رسول اکرم(ص) است، توصیه های از پیامبر به امیرالمومنین را بیان کرد.

 

امام جمعه اشکذر تصریح کرد : اولین توصیه پیامبر(ص) این است که اگر کسی که می تواند خشم و غضب خود را اعمال کند آنرا حفظ کند امانی و امنیتی به او داده کمی شود و صاحب ایمانی داده می شود که طعم آنرا خواهد چشید.

 

وی ادامه داد: پیامبر برترین جهاد را این دانست که شخص برنامه روزانه خود را آغاز کند در حالی به فکر ظلم بر علیه مومن یا مسلمانی نباشد.

 

حجت الاسلام طالبیان اضافه کرد: بدترین مردم از دیدگاه رسول اکرم کسی است که مردم از زبان او بترسند و یا بخاطر ترس به او احترام کنند.

 

امام جمعه اشکذر همچنین اظهار داشت: بالاترین اذکار ذکر صلوات است چنانکه پیامبر اکرم نیز سفارش کردند  ” هر کس صلوات فرستادن بر من را فراموش کند به بهشت نخواهد رسید”.

 

حجت الاسلام طالبیان در خطبه دوم با بیان اینکه  خدواند متعال در قرار دادن روز عید قربان حکمتهایی قرار داده  افزود: یکی از این حکمتها با زنده نگه داشتن این روز تا قیامت، قدر دانی از حضرت ابراهیم بخاطر پیروزی در امتحان و  ایثار در اجرای فرمان خداوند متعال است.

 

وی تصریح کرد: خداوند متعال به مانند حضرت ابراهیم پاداشی به سیدالشهدا دادند بخاطر اینکه همه فرزندان خود را به قربانگاه برد و فدای اسلام کرد که مردم در طول سال برای سیدالشهدا، ده روز بلکه یکسال از ایشان به عظمت یاد می کنند.

 

امام جمعه اشکذر همچنین به دهه ولایت امامت و لایت از عید قربان تا عید غدیر اشاره کرد و گفت: تناسب کاملی بین این عید وجود دارد چنان که خداوند  بعد از اینکه چند امتحان از حضرت ابراهیم گرفت مقام امامت را به او داد همین طور  در رو 18 ذیحجه این مقام را به امیرالمونین بعد از اینکه به امتحانات بیشتری آزمود داد.

 

حجت الاسلام طالبیان راه اندازی ستاد بازسازی عتبات عالیات در اشکذر را یادآور شد و مشارکت پرشور مردم شهرستان در این طرح را خواستار شد.

 

نماز عید سعید قربان همزمان با سایر نقاط استان و  کشور با حضور پر شور مردم متدین اشکذر در دانشگاه آزاد اسلامی اشکذر اقامه شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/1saoR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec