• کد خبر: 88533
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: شنبه 12 بهمن 1398 - 12:28
  خطیب نماز جمعه اشکذر:
  امام جمعه اشکذر در نماز جمعه این شهر افزود: باید در این دهه مردم به خود یادآوری کنند که چگونه سنت خدا که پیروزی حق بر باطل است، در ایران اسلامی پیاده شد.

  به گزارش اشکذر خبر، خطیب نماز جمعه اشکذر در خطبه این هفته شهر اشکذر با اشاره به فضیلت نماز جمعه، ادامه داد: قبل از انقلاب به دلیل اینکه حکومت اسلامی و شرعی نبوده است مردم و مراجع تقلید احتمام ویژه ای به نماز جمعه نداشتند ولی با پیروزی انقلاب اسلامی و شروع حکومت دینی و شرعی نماز جمعه جان گرفت و اکنون نیز شاهد شرکت پرشور مردم در این نماز عبادی و سیاسی هستیم.

  حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا طالبیان در ادامه به معنای سیاسی بودن نماز جمعه اشاره کرد و افزود: اینکه نماز جمعه یک حرکت سیاسی است به این معناست که مسائل سیاسی جامعه بدون هیچ تعصبی در این نماز برای مردم تبیین می شود چرا که نماز جمعه عاری از هیچ جناحی است و بدون تعصب مسائل سیاسی جامعه برای مردم روشن می شود.

  وی در بخش دیگر از خطبه های خود به ۱۲ بهمن، سالروز ورود امام خمینی(ره) به ایران اشاره کرد و با گرامی داشت این روز، گفت: از ۱۲ الی ۲۲ بهمن را دهه فجر نامیدند که شایسته است این ایام الله را گرامی داشت.

  طالبیان افزود: باید در این دهه مردم به خود یادآوری کنند که چگونه سنت خدا که پیروزی حق بر باطل است، در ایران اسلامی پیاده شد.

  امام جمعه اشکذر خاطر نشان کرد: باید مردم و مسئولین مراقب خود باشند تا فساد و ظلم در جامعه گسترش پیدا نکند که در این باره چندین بار مقام معظم رهبری این موضوع را خاطر نشان کرد.

  وی با اشاره به سالروز رحلت امام جمعه فقید اشکذر، حجت الاسلام والمسلمین حاج کاظم رضوی، آن روحانی را فردی خدوم و خدمتگزار مردم دانست و افزود: یاد و خاطر امام جمعه فقید اشکذر آقای رضوی همیشه در ذهن و قلب مردم شهرستان زنده است.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/W8Xl2

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *