اشکذر خبر

پیروزهای جبهه حق در منطقه مرهون تجربیات مشاوران ایرانی در دوران دفاع مقدس است

شناسه خبر : 38200 | تاریخ انتشار : : 22 اسفند 1393 - 20:58 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، حجت الاسلام محمدرضا طالبیان امام‌جمعه اشکذر با ذکر حدیثی از امام موسی کاظم (ع) صفاتی از مومنان را برشمرد و افزود: انسان مومن اهل اطاعت خدا، راست‌گویی، ادای امانت است و وارد کارهایی که خداوند حلال نشمرده نمی‌شوند زیرا هر کار حرامی حجتی علیه آنان خواهد بود. حجت‌الاسلام طالبیان با اشاره […]

به گزارش اشکذر نیوز، حجت الاسلام محمدرضا طالبیان امام‌جمعه اشکذر با ذکر حدیثی از امام موسی کاظم (ع) صفاتی از مومنان را برشمرد و افزود: انسان مومن اهل اطاعت خدا، راست‌گویی، ادای امانت است و وارد کارهایی که خداوند حلال نشمرده نمی‌شوند زیرا هر کار حرامی حجتی علیه آنان خواهد بود.

حجت‌الاسلام طالبیان با اشاره به روز 22 اسفند سالروز تأسیس بنیاد شهید به‌فرمان امام که به‌عنوان روز شهدا نام‌گذاری شده است گفت: بعدازاین که تعدادی از فرزندان در مبارزه با رژیم پهلوی به شهادت رسیدن و به برکت خون آن‌ها و هدایت امام خمینی این انقلاب به ثمر نشست این بنیاد با هدف رسیدگی خانواده‌های شهدا و حفظ حرمت شهدا تاسیس شد.

خطیب نماز جمعه اشکذر یکی از مسئولیت‌های بزرگ بنیاد شهید و امور ایثارگران و جانبازان را زنده نگه‌داشتن یاد شهدا به انواع مختلف ازجمله نشر آثار شهدا و بیان اهداف، گسترش فرهنگ جهاد و شهادت بین مردم برشمرد و ادامه داد: از وظایف دیگر این نهاد رسیدگی به خانواده‌های شهدا که فرزند یا عزیزی را درراه اسلام و انقلاب و امنیت و بقای این کشور دادندکه حق بزرگی بر مردم‌دارند و هم دولت نسبت به آن‌ها مسئولیت دارد.

وی با بیان جایگاه باعظمت خانواده‌های شهدا ایثارگران و جانبازان کسانی که در دفاع از کشور تحمل سختی‌ها و مصائب کردند؛ اضافه کرد: از وظایف دیگر بنیاد شهید تجلیل و احترام شهدا با تکمیل کردن بناهای بر قبور شهدا است.

امام‌جمعه اشکذر با اشاره به 26 اسفند سالروز درگذشت یادگار عزیز امام حضرت حجت‌الاسلام حاج احمد خمینی، وی را با تمام وجود در خدمت مقام ولایت دانست.

حجت‌الاسلام طالبیان با اشاره توفیقات هفته گذشته در عراق و سوریه در مبارزه با گروه‌های خبیثی و معاند بیان کرد: آنچه جای تأمل دارد این است که هر وقت پیروزی‌ها بیشتر نصیب امت اسلام می‌شود، خشم مستکبرین عالم نسبت به امت اسلام بیشتر و عوامل مزدور آن‌ها فشار بیشتری بر جبهه حق وارد می‌کنند.

وی پیروزی‌ها در این دو کشور را مرهون تجربیات سربازان اسلام در دوران دفاع مقدس که عمده‌ترین آن بسیج کردن مردم است دانست.

امام‌جمعه اشکذر در پایان به محدود کردن عمره را برای ایرانی‌ها اشاره کرد و افزود: مزدوران آمریکا یک سری ناراحتی‌های برای ملت ما مانند تحریم‌ها به وجود می‌آورند، غافل از این‌که این ملت در تصمیمی که در اعتلای کلمه حق گرفته‌اند، مقاوم‌تر و سرسخت خواهد کرد.

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/HogDQ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *