مدیر منابع طبیعی و آب خیزداری شهرستان اشکذر گفت: پویش بذرکاری در روستای زربند بخش خضرآباد برگزار گردید.

به گزارش اشکذر خبر؛ در آستانه روز درختکاری و هفته منابع طبیعی پویش بذرکاری در روستای زربند بخش خضرآباد شهرستان اشکذر برگزار شد.

بنابر این گزارش؛ در این مراسم که با حضور جمعی از دانش آموزان و اولیا و مربیان تعدادی از مدارس برگزار شد؛ آخوندی مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه تقارن روز درختکاری با میلاد با سعادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) را بسیار خجسته دانست.

آخوندی با اشاره به اهمیت منابع طبیعی در زمینه های مختلف در خصوص برنامه های متنوع و متعدد هفته منابع طبیعی و فعالیت های صورت گرفته در جهت نیل به اهداف پویش نهال کاری عمومی در سطح این استان توضیحاتی ارائه کرد.

در ادامه زارع سروی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اشکذر به تعدادی از آیات و روایات در خصوص حفظ منابع طبیعی و سنت حسنه درختکاری اشاره نمود.

زارع سروی به تشریح مجموعه اقدامات این اداره در اشکذر در راستای پویش نهال کاری عمومی با شعار هر خانواده یک نهال و سه گام اصلی آن شامل توزیع نهال بین دهیاران و اعضای شورای روستاها جهت تحویل به مردم، کشت نهال در محوطه شرکت فولاد آلیاژی ایران و توزیع نهال با مشارکت پایگاه های مقاومت بسیج این شهرستان پرداخت.

جنگلدار اشکذر همچنین بذر کاری با حضور دانش اموزان را گام مهمی در جهت جذب مشارکت همیاران طبیعت دانست.

شایان ذکر است؛ از اقدامات جالب توجه این مراسم طراحی مسابقه با ارائه چند سوال در زمینه اهمیت منابع طبیعی، اهدا جایزه به برگزیدگان و توزیع ۳۰۰ اصله نهال زیتون بین دانش آموزان و خانواده های آنها بود.

همچنین در ادامه این مراسم بذر گونه های آنغوزه و بادام کوهی در دامنه های روستای زربند کشت شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/JaiyY