اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

پلیس یزد در ایام نوروز در آماده‌باش کامل است

شناسه خبر : 28508 | تاریخ انتشار : : 24 اسفند 1392 - 21:00 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، سردار منوچهر امان‌اللهی ظهر امروز در نشستی خبری اظهار داشت: در سال‌های اخیر برخی با بهره‌برداری سوء از فرصت چهارشنبه آخر سال، دست به اقداماتی بر خلاف قانون و مقررات می‌زنند که اقدامات آنها معمولا اعتراض‌های عمومی را نیز در پی داشته است. وی عنوان کرد: پلیس امسال همچون سال‌های گذشته، […]

به گزارش اشکذر نیوز، سردار منوچهر امان‌اللهی ظهر امروز در نشستی خبری اظهار داشت: در سال‌های اخیر برخی با بهره‌برداری سوء از فرصت چهارشنبه آخر سال، دست به اقداماتی بر خلاف قانون و مقررات می‌زنند که اقدامات آنها معمولا اعتراض‌های عمومی را نیز در پی داشته است.

وی عنوان کرد: پلیس امسال همچون سال‌های گذشته، تمهیدات لازم را اعمال کرده و علاوه بر برخورد با خاطیان، در زمینه پیشگیری و اطلاع‌رسانی از خطرات استفاده از مواد محترقه و … نیز اقدامات بسیاری انجام داده است.

امان‌اللهی خاطرنشان کرد: در زمینه توزیع مواد محترقه نیز، اماکن و مغازه‌هایی که احتمال فروش مواد محترقه در آنها وجود دارد از یک ماه پیش، کنترل‌های عمومی برای آنها صورت گرفته و 15 نفر نیز در این زمینه شناسایی و دستگیر و از آنها بیش از 145هزار فقره انواع مواد محترقه کشف شد.

وی با بیان اینکه کشفیات مواد محترقه امسال نسبت به سال گذشته از افزایش 63 درصدی برخوردار بوده است، بیان کرد: اگر نصف میزان کشف شده در شهر توزیع می‌شد، می‌توانست بسیار خطرآفرین باشد.

فرمانده انتظامی استان یزد تاکید کرد: پلیس در این زمینه با موارد مخل نظم و امنیت عمومی برابر وظیفه قانونی خود عمل خواهد کرد و درخواست ما از خانواده‌ها این است که اگر قرار فامیل و خانواده‌ها برنامه‌ای در چهارشنبه آخر سال داشته باشند، بزرگترها در کنار کوچکترها حتما حضور داشته باشند تا خطرات ناشی از سهل‌انگاری کوچکترها کاهش یابد.

وی تاکید کرد: هر موتورسیکلت متخلف و خودرویی که در این ایام خلاف قانون عمل کند، توقیف می‌شود و خودروهای آنها نیز تا پایان تعطیلات توقیف خواهد بود.

امان‌اللهی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در حوزه ترافیکی نیز پیش‌بینی‌های لازم انجام شده است، خاطرنشان کرد: کلیه نیروهای پلیس به کار گیری خواهند شد و در سطوح مختلف در حوزه‌های انتظامی و ترافیکی به وظایف خود رسیدگی خواهند کرد.

وی از به کارگیری 3هزار نفر در اجرای طرح نوروزی خبر داد و خاطرنشان کرد: 36 ایستگاه ثابت نیز در ورودی‌های شهرها و محله‌ها مستقر می‌شوند ضمن اینکه 676 گشت در شهرستان‌ها در سطوح مختلف انتظامی و ترافیکی در ایام نوروز فعالیت خواهند داشت.

فرمانده انتظامی استان یزد همچنین از فعالیت گشت‌های محسوس و نامحسوس هم در بحث ترافیکی و هم در بحث امنیتی خبر داد و اظهار داشت: در حوزه ترافیکی، اولویت ما راهنمایی و تذکر است و از این رهگذر با همه شهروندان و مسافران نوروزی برخورد خواهیم داشت تا شاهد فضای مناسبی در شهر باشیم.

وی همچنین با اشاره به بحث بررسی وضعیت اتوبوس‌ها و رانندگان در سفرهای برون شهری عنوان کرد: اتوبوس‌ها و رانندگان به لحاظ شرایط فنی و صلاحیت فردی مدنظر قرار می‌گیرد ضمن اینکه گشت‌های نامحسوس در جاده‌های استان و در داخل اتوبوس‌ها برای حفظ امنیت ترافیکی مردم در نظر گرفته شده است.

امان‌اللهی با بیان اینکه نقاط حادثه‌خیز استان نیز پوشش داده خواهد شد، اظهار امیدواری کرد: با تمهیدات اندیشیده شده، کمترین مشکلات را در این حوزه داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از این نشست با اشاره به عملکرد پلیس استان یزد در طول سال 92 بیان کرد: عملکرد انتظامی در حوزه‌های مختلف قابل قبول بوده است به نحوی که امسال در حوزه کشفیات مواد مخدر، کشفیات کالاهای قاچاق و کشف سرقت‌ها و قتل‌ها و … در حد قابل قبولی عمل شده است.

امان‌اللهی از کشف 17 تن و 400 کیلوگرم مواد مخدر در استان یزد از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و افزود: این میزان کشفیات نسب به سال گذشته از افزایش 48 درصدی برخوردار بوده است.

وی در مورد وقوع قتل و کشف عامل قتل و شناسایی قاتلان نیز عنوان کرد: امسال در استان یزد با کاهش 18 رصدی قتل مواجه بوده‌ایم که همه این قتل‌ها نیز در حوزه خانوادگی، فردی و درون خانوادگی بوده است و هیچ یک از آنها موارد خاص که به واسطه جرائم عمومی باشد، رخ نداده است.

منبع: فارس

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/16EUO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124