رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اشکذر از پلمپ یک واحد عرضه گوشت قرمز در این شهرستان خبر داد.

به گزارش اشکذر خبر، دکتر جلال الدین شریعتمدار رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اشکذر با بیان این خبر گفت: در ادامه نظارتهای بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه از شیوع بیماریهای دامی و مشترک بین انسان و دام به خصوص بیماری تب کریمه کنگو از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۱۵۵ مورد بازدید بهداشتی از مراکز تهیه، تولید و عرضه فرآورده های خام دامی در شهرستان اشکذر انجام شده است.

وی همچنین از ضبط و معدوم سازی ۲۷۳ کیلوگرم انواع گوشت غیرقابل مصرف و فاسد از واحدهای عرضه سطح شهر خبر داد و گفت: در این خصوص یک واحد عرضه فرآورده های خام دامی با همکاری ماموران نیروی انتظامی پلمپ و هفت پرونده متخلفین بهداشتی به دادستانی شهرستان ارجاع شد.
شریعتمدار در ادامه به پیگیری ها در راستای انجام اقدامات پیشگیرانه به منظور مقابله با بیماری تب کریمه کنگو با برگزاری کلاسهای آموزشی برای قصابان و سلاخان در کشتارگاه صنعتی دام شهرستان میدان عرضه دام و روستاهای تابعه شهرستان اشاره کرد.
وی به شهروندان توصیه کرد: گوشت مصرفی خود را فقط از فروشگاههای مجاز تهیه کنند و قبل از خرید به مهر و برچسب دامپزشکی مندرج بر روی لاشه کشتاری توجه شود و  همچنین لازم است گوشت مجاز تازه ذبح شده به مدت ۲۴ ساعت در دمای صفر تا ۴ درجه یخچال نگهداری و سپس مصرف شود.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اشکذر در پایان از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در زمینه عرضه فرآورده های خام دامی با شماره ۳۲۵۲۳۵۷۵ درمیان گذارند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/VRUDY