رئیس دامپزشکی شهرستان اشکذر، از پلمب یک واحد قصابی به دلیل عدم رعایت موازین و نکات بهداشتی خبر داد.

به گزارش اشکذر خبر، علی نیک بین افزود: در راستای انجام نظارت‌های بهداشتی بر واحد‌های عرضه کننده فراورده‌های خام دامی در سطح شهرستان و بازدید‌های انجام گرفته توسط بازرسان اداره دامپزشکی از واحد‌های عرضه کننده فراورده‌های خام دامی، یک واحد از قصابی‌های شهرستان، بدلیل انجام کشتار غیر مجاز و عرضه گوشت بدون مهر و برچسب بهداشتی کشتارگاه و عدم رعایت بهداشت در نگهداری گوشت و نظافت یخچال نگهداری گوشت و عدم توجه به اخطار‌های قبلی بازرسان این اداره با همکاری واحد اماکن فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان اشکذر واحد مذکور پلمب شد و متصدی واحد مربوط به مراجع قضایی معرفی شد.

نیک بین اظهار داشت: کشتار دام‌ها باید در کشتارگاه دام صورت بگیرد تا از انتشار بیماری جلوگیری شود و همچنین دام‌ها در شرایط مناسب و با رعایت موازین اسلامی و بهداشتی ذبح گردند.

وی در ادامه گفت: به همه مراکز عرضه گوشت در شهرستان اطلاع داده شده که هرگونه ذبح دام باید با نظارت بازرسان دامپزشکی و در کشتارگاه مجاز انجام شود و همچنین لاشه باید به وسیله خودرو‌های یخچال دار جابجا شود. ایشان همچنین تاریخ انقضا گوشت دام سبک را ۳ روز و دام سنگین را ۵ روز پس از تاریخ خروج از پیش سرد اعلام کرد.

وی در پایان عنوان کرد: توصیه ما به مردم این است که گوشت مورد نیاز خود را از مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی خریداری کنند و در هنگام خرید به برچسب و مهر دامپزشکی و تاریخ تولید و انقضا توجه داشته باشند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در این خصوص مراتب رابه منظور پیگیری در اسرع وقت از طریق تماس با شماره ارتباطات مردمی (سامانه ۱۵۱۲) به اداره کل دامپزشکی استان یزد گزارش کنند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/ZvVFp