رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشکذر گفت: در سال گذشته بیش از ۵ میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی در قالب ۷۴ طرح در شهرستان اشکذر پرداخت شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ حسام پیتام در نشست خبری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اشکذر که به مناسبت گرامیداشت روز جهانی کارگر برگزار شد؛ اظهار کرد: وزارت تعاون مردمی‌ترین و اجتماعی‌ترین وزارت خانه در کشور است که جامعه هدف بسیار بزرگی را تحت پوشش دارد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشکذر افزود: با توجه به نام‌گذاری شعار سال به «مهار تورم و رشد تولید» این اداره در شهرستان در نظر دارد با ایجاد هماهنگی و همکاری بیش‌ازپیش بین کارگران و کارفرمایان، در راستای تحقق عملی این شعار گام بردارد.

پیتام تصریح کرد: در حوزه مشاغل خانگی سهمیه شهرستان ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود که با پیگیری‌های انجام شده توانستیم این مبلغ را ۶ میلیارد تومان افزایش دهیم. در حال حاضر نیز ۷۴ طرح مشاغل خانگی جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده و قریب به ۵ میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان از این سهمیه جذب شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه روابط کار نیز در سال ۱۴۰۱ تعداد ۵۶۰ پرونده مربوط به اختلافات کارگران و کارفرمایان بررسی و منجر به صدرو رأی شد. ضمن اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف، تشریح قانون کار برای کارگران و کارفرمایان از دیگر اقدامات این اداره در حوزه روابط کار بود. ۴

این مسئول به پوشش ۲۴ هزار نفری جامعه کارگری در شهرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به گستردگی صنایع در حوزه‌های فولاد، کاشی، سرامیک، صنایع پایین دستی، مواد غذایی، سفال و … که کارگران غیربومی زیادی را به منطقه کشانده است، گشت‌های مشترک ساماندهی اداره اتباع در سطح کارگاه‌ها انجام شده و در صورت نیاز برگ جریمه صادر و معرفی به دادگاه صورت گرفته است.

پیتام یادآور شد: برگزاری دوره‌های مختلف آسیب‌های اجتماعی مربوط به مبارزه با مواد مخدر، سامان خانواده، فرزند پرروی و فرزند آوری، جمعیت جوان و … در محل کارگاه‌ها، تشکیل ستاد اقامه نماز و … از دیگر برنامه‌های فرهنگی این اداره بوده است.

وی اذعان کرد: در زمینه ورزش و سلامت کارگران بعد از چندین سال طی سفر استاندار به اشکذر مقرر شد زمین مناسب جهت احداث مجموعه ورزشی کارگران در اختیار اداره کار قرار گیرد.

پیتام همچنین از راه‌اندازی ۵ شرکت تعاونی در این شهرستان و پیگیری جهت رفع نواقص و مشکلات شرکت تعاونی‌های تعطیل جهت راه‌اندازی مجدد آن‌ها خبر داد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/P5GcT