اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

پدر شهید مختاری به فرزند شهیدش ملحق شد

شناسه خبر : 90682 | تاریخ انتشار : : 18 فروردین 1399 - 2:56 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر حاج علی مختاری حسن آباد صبح روز شنبه شانزدهم فروردین ماه سال‌جاری به فرزند شهیدش پیوست. وی که در سن نود و سه سالگی دار فانی را وداع گفت پدر شهید ابوالقاسم مختاری حسن آباد بود. در ادامه از شرح زندگی این شهید والامقام بیشتر آشنا شوید. شهید مختاری به تاریخ […]

به گزارش اشکذر خبر حاج علی مختاری حسن آباد صبح روز شنبه شانزدهم فروردین ماه سال‌جاری به فرزند شهیدش پیوست.

وی که در سن نود و سه سالگی دار فانی را وداع گفت پدر شهید ابوالقاسم مختاری حسن آباد بود. در ادامه از شرح زندگی این شهید والامقام بیشتر آشنا شوید.

شهید مختاری به تاریخ سی ویکم شهریور ۱۳۴۹ در روستای حسن­ آباد از توابع شهرستان اشکذر به دنیا آمد. پدرش علی در شغل کشاورزی مشغول بود و مادرش سلطان نام داشت.

وی تا پایان دوره ابتدایی درس خواند و پس ار آن کارگری و بنایی می‌کرد که همزمان با شروع جنگ تحمیلی به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت و در تاریخ هفدهم فروردین ۱۳۶۷ با سمت تیربارچی در شاخ شمیران توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شکم شهید شد. مزار او در حسینیه زادگاهش واقع است.

شهید مختاری در وصیت نامه‌اش نوشته بود: برادران، خواهران، پدران ومادران؛ دنیا با تمام مظاهرش گول زننده است. انسان مومن نباید گول ظاهر و زیبایی این دنیای فانی را بخورد و خود را اسیر کند. باید از تمام بندهای شیطانی آزاد بود و آزادی خود را حفظ کرد وبا بندگی تمام و کامل خداوند در این دنیا توشه ای برای آخرت گرد آوریم. با تقوا و حفظ نفس از وسوسه شیطان خود را بسازیم و سپس برای رضای خداوند بزرگ هجرت و جهاد را برگزیده ودر راه جهاد با پیروزی بر کفر و شهادت در محضر خداوند روزی بردن وظیفه خود را انجام داده و معراج را عینیت بخشیم.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/AvOOx

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec