• کد خبر: 90682
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: دوشنبه 18 فروردین 1399 - 02:56
  همزمان با سالروز شهادت ابوالقاسم مختاری
  حاج علی مختاری حسن آباد صبح روز شنبه شانزدهم فروردین ماه سال‌جاری به فرزند شهیدش پیوست.

  به گزارش اشکذر خبر حاج علی مختاری حسن آباد صبح روز شنبه شانزدهم فروردین ماه سال‌جاری به فرزند شهیدش پیوست.

  وی که در سن نود و سه سالگی دار فانی را وداع گفت پدر شهید ابوالقاسم مختاری حسن آباد بود. در ادامه از شرح زندگی این شهید والامقام بیشتر آشنا شوید.

  شهید مختاری به تاریخ سی ویکم شهریور ۱۳۴۹ در روستای حسن­ آباد از توابع شهرستان اشکذر به دنیا آمد. پدرش علی در شغل کشاورزی مشغول بود و مادرش سلطان نام داشت.

  وی تا پایان دوره ابتدایی درس خواند و پس ار آن کارگری و بنایی می‌کرد که همزمان با شروع جنگ تحمیلی به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت و در تاریخ هفدهم فروردین ۱۳۶۷ با سمت تیربارچی در شاخ شمیران توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شکم شهید شد. مزار او در حسینیه زادگاهش واقع است.

  شهید مختاری در وصیت نامه‌اش نوشته بود: برادران، خواهران، پدران ومادران؛ دنیا با تمام مظاهرش گول زننده است. انسان مومن نباید گول ظاهر و زیبایی این دنیای فانی را بخورد و خود را اسیر کند. باید از تمام بندهای شیطانی آزاد بود و آزادی خود را حفظ کرد وبا بندگی تمام و کامل خداوند در این دنیا توشه ای برای آخرت گرد آوریم. با تقوا و حفظ نفس از وسوسه شیطان خود را بسازیم و سپس برای رضای خداوند بزرگ هجرت و جهاد را برگزیده ودر راه جهاد با پیروزی بر کفر و شهادت در محضر خداوند روزی بردن وظیفه خود را انجام داده و معراج را عینیت بخشیم.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/AvOOx

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *