اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec
برگی از تاریخ انقلاب اشکذر

پخش نوار سخنرانی امام خمینی در اشکذر

شناسه خبر : 96693 | تاریخ انتشار : : 20 بهمن 1399 - 19:12 | ارسال توسط :

در اسناد ساواک آمده است شخصی به نام شیخ محمدحسن پورذاکری ۲۱ساله شغل طلبه در قم اهل اشکذر دو نوارمربوط به سخنرانی روح الله خمینی که مربوط به حوادث اخیر قم و تبریزمی باشد در اختیار انقلابیون اشکذر گذارده است.

از : ۲۶/ه           تاریخ: ۲۵/۱۲/۲۵۳۶[۱۳۵۶]

به: ۳۱۲           شماره :۲۶/۲۵۱۳ ه

موضوع: شیخ محمدحسن پورذاکری ۲۱ساله شغل طلبه در قم اهل اشکذر[۱]

عطف  ۳۱۲/۹۳۳۱ – ۳۶/۱۲/۱۶

نامبرده بالا می گفت علاوه بر نوارهای اشاره شده دو نوار دیگر مربوط به سخنرانی روح الله خمینی که مربوط به حوادث اخیر قم و تبریزمی باشد در اختیار دارد و آنها را در قم تهیه و نگهداری نموده لیکن حاضر به معرفی شخصی که نوارها در اختیارش گذارده نشد مضافا اینکه نوارهای قبلی را در احتیار محمدحسین جعفری[نسب][۲] آموزگار در اشکذر، سیدعباس میرعابدینی طلبه در قم، شیخ میرزاعباس دهقانی طلبه در مدرسه خان یزد،شیخ محمدحسین…[محدث]طلبه در مدرسه خان ساکن اشکذرمیرزانصراله ابوالفتحی طلبه مدرسه خان وساکن فیروزآباد اشکذر، علی اکبر غلامزاده ساکن اشکذر شغل راننده وانت کرایه گذارده است.

 

منبع: انقلاب اسلامی به روایت اسناد ساواک استان یزد :کتاب دوم :چاپ دوم :ص۲۷۳

 

[۱] مرحوم شیخ حسن ذاکری فرزند مصطفی متولد سال  ۱۳۳۵ در اشکذر یزد  است ذاکری از تاریخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۶۹ تا ۲۴ آبان ۱۳۷۰ امامت جمعه آبدانان را بعهده داشت وی همچنین مدتی امام جمعه موقت بندر امام خمینی هم بود آبان سال ۱۳۸۴ شمسی  دعوت حق را لبیک گفت.

[۲] شهید حاج محمدحسین جعفری نسب  سال ۱۳۳۰در اشکذر یزد چشم به جهان گشود ۱۹ اسفند سال ۶۳ در عملیات بدر به درجه رفیع شهادت نائل آمد

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/aDSka

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec