اشکذر خبر


پای امیکرون به اشکذر باز شد

شناسه خبر : 103633 | تاریخ انتشار : : ۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۹ | ارسال توسط :

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد: امیکرون در شهرستان‌های یزد و اشکذر و اردکان شناسایی شده است.

به گزارش اشکذر خبر، میرزایی گفت: در چند روز اخیر موارد مثبت اٌمیکرون شناسایی شده در استان که به تأیید وزارت بهداشت رسیده هشت مورد گزارش شده است.

پای امیکرون به اشکذر و اردکان هم باز شد

وی افزود: گروه سنی مبتلا از سنین ده سال تا شصت سال می‌باشد.

میرزایی افزود: اٌمیکرون شدت درگیری بسیار بالایی دارد و افزایش موارد سرپایی در استان روبه افزایش است، اما موارد بستری شیب صعودی ندارد.

وی ادامه داد: مطالعات نشان می‌دهد با پوشش حداکثری واکسیناسیون می‌توان از شیوع بیماری تا حد زیادی جلوگیری کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد پوشش واکسیناسیون در استان را ۹۱درصد و مرحله دوم واکسیناسیون ۷۸درصد و مرحله سوم ۳۸درصد اعلام کرد.

میرزایی در پایان بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی علاوه بر درایفت دوز سوم واکسن برای جلوگیری از سویه جدید کرونا تاکید کرد.

استاندار یزد نیز گفت: برای جلوگیری از شیوع سویه جدید امیکرون باید تدابیر لازم صورت گیرد.

فاطمی با اشاره به شیوع سویه بیماری اومیکرون، بر سه اولویت بیماریابی و تزریق واکسن در مراکز تجمیعی واکسیناسیون و نظارت بر اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی به همت دستگاه‌ها تاکید کرد.

وی افزود: تشویق مردم برای تزریق دز‌های دوم و سوم واکسن، ترویج تزریق واکسن‌های ایرانی، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در مراسم‌های ایام فاطمیه، اجرای طرح شهید سلیمانی، مراقبت از مرز‌های کشور، استفاده از رسانه‌های استانی برای اصلاح سبک زندگی، کاهش ممنوعیت‌های کرونایی، مهمترین موضوعات مطرح شده در نشست ستاد ملی و استانی بود.

فاطمی تصریح کرد:رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری و استفاده از ماسک در روز‌های اخیر در استان روند کاهشی دارد و جای نگرانیست.

وی تصریح کرد: مسئله تشدید رعایت مقررات بهداشتی مهم است و به هر حال شهروندان احساس عادی شدن شرایط را دارند و لذا از حیث به‌کارگیری ماسک رعایت فاصله اجتماعی یا سایر مقرراتی که باید رعایت کنند ضعیف عمل می‌کنند حتماً تاکید می‌شود که این پروتکل‌ها به درستی رعایت شده و مراقبت‌های لازم صورت گیرد و نباید با بی احتیاطی در مقابل این سویه جدید که بسیار سریع قابل انتقال است نیز وضعیت کنونی را از دست بدهیم لذا از مردم استدعا داریم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند تاگرفتاری جدید از بابت این سویه جدید نداشته باشیم.

فاطمی افزود:فعالیت آموزشی و اقناعسازی توسط دستگاه‌های متولی در استان انجام و اقدامات زیرساختی و تدابیر تامین دارو توسط دانشگاه علوم پزشکی فراهم تا از درگیری موج بعدی جلوگیری شود.

وی همچنین به آگاهی بخشی به مردم تاکید کردو گفت:با فضاسازی محیط شهری و آموزش به مردم اقدام لازم صورت پذیرد و در شهرستان‌ها توسط فرمانداران طبق مصوبه ستاد انجام شود.

فاطمی بر پوشش واکسیناسیون حداکثری تاکید کرد و اظهار داشت: ادارات و نهاد‌های دولتی طبق مصوبه ستاد ملی کونا بایستی هر دو دوز واکسن را دریافت کنند و در صورت عدم تزریق باید تست پی سی ار ارائه کنند و از ورود افراد واکسن نزده به ادارات جلوگیری می‌شود.

وی در پایان بر تشدید نطارت بر مدارس سطح استان و فرودگاه و راه آهن و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و پروتکل‌ها با دقت بیشتر تاکید کرد.

خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/LmVLs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *