اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

پاکسازی و لایروبی مسیرآب کشاورزی روستای کزآب

شناسه خبر : 81312 | تاریخ انتشار : : 15 اردیبهشت 1398 - 8:44 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر، کشاورزان کزآبی همه‌ساله در اواسط اردیبهشت‌ماه با اعلام عمومی توسط عمده مالکان و یا اعضای شورای اسلامی در مسجد روستا تجمع کرده و سپس برای لایروبی و پاک‌سازی مسیر آب و حذف علف‌های هرز حرکت می‌کنند. با این لایروبی و پاک‌سازی مسیر آب از هدر رفتن آب در سال زراعی جلوگیری […]

به گزارش اشکذر خبر، کشاورزان کزآبی همه‌ساله در اواسط اردیبهشت‌ماه با اعلام عمومی توسط عمده مالکان و یا اعضای شورای اسلامی در مسجد روستا تجمع کرده و سپس برای لایروبی و پاک‌سازی مسیر آب و حذف علف‌های هرز حرکت می‌کنند.
با این لایروبی و پاک‌سازی مسیر آب از هدر رفتن آب در سال زراعی جلوگیری می‌شود.
برای لایروبی مسیر آب کشاورزی روستا تمام مردان روستای کزآب حضور دارند و جوانان روستایی هم با مشارکت در این عمل خداپسندانه ضمن استفاده از تجربیات سالمندان در امور کشاورزی آنان را یاری می‌دهند.
کشاورزان کزآبی پس از ۳ کیلومتر پاک‌سازی و لایروبی حوالی استخر ذخیره آب این روستا به استراحت چنددقیقه‌ای می‌پردازند و پس از صرف چایی که توسط یکی از اهالی روستا تهیه‌شده است مجدد به کار خود ادامه می‌دهند.
لایروبی و پاک‌سازی مسیر آب کشاورزی روستای کزآب قدمت ۷۰ ساله دارد و هرسال هر کشاورز کزآبی باید ۴ ساعت کاری در این امر حضورداشته باشد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/WJQgs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124