• کد خبر: 24382
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 9 مرداد 1392 - 16:33
  در شب بيست و سوم ماه رمضان/
  رئيس مركز انتقال خون استان يزد گفت: به مناسبت شب قدر بيست و سوم ماه مبارك رمضان، پايگاه انتقال خون يزد تا ساعت دو بامداد پذيراي اهداكنندگان خون خواهد بود.

  نقي تقوايي در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به اينكه هر سال در ماه مبارك رمضان با افت آمار اهداي خون در استان يزد مواجه هستيم، اظهار داشت: امسال وضعيت نسبت ماه رمضان سالهاي گذشته بهتر بوده است و در شب نوزدهم ماه مبارك رمضان عده قابل توجهي از مردم استان براي اهداي خون خود به انتقال خون مراجعه كردند.

  وي افزود: پايگاه انتقال خون يزد در شبهاي قدر تا ساعت دو بامداد و در ساير ايام ماه مبارك رمضان تا ساعت 11 شب از مردم اقدام به خونگيري مي كند.

  تقوايي با بيان اينكه انتقال خون يزد در ايام ديگر سال نيز تا ساعت 19 از اهدا كنندگان خون ميزباني مي كند، اظهار داشت: مردم يزد سالمترين خون هاي كشور را دارد و در بسياري از شاخص ها از جمله اهدا كنندگان مستمر در رتبه بالايي قرار دارد.

  وي با بيان اينكه دو پايگاه يزد در ميدان ابوذر و اردكان در ايام ماه مبارك رمضان و شبهاي قدر اقدام به خونگيري مي كنند،‌ افزود: مردم در ساير نقاط استان در صورت تمايل مي توانند به اين پايگاه ها مراجعه كنند.

  تقوايي با بيان اينكه تغذيه مناسب در افطار و سحرهاي ماه مبارك رمضان، اهداي خون را بدون مشكل امكان پذير مي كند، از مردم خير استان يزد خواست: در اين ماه كه آمار اهدا كنندگان كاهش پيدا مي كند، اهداي خون را فراموش نكنند.

  وي تاكيد كرد: روزه داران در ساعات اوليه صبح و بعد از افطار به راحتي مي توانند نسبت به اهداي خون خود اقدام كنند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/lp5Pj

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *