فرماندار شهرستان، شهردار و رئیس اسلامی شورای شهر اشکذر در نشستی به دغدغه‌های مردم ساکن شهرک عمار به پاسخ دادند.

به گزارش اشکذر خبر، در این نشست که به دعوت هیئت امنا مسجد النبی اشکذر برگزار شد؛ فرماندار اشکذر واگذاری زمین به خانواده ها در قالب طرح نهضت ملی مسکن را راهی برای تامین مسکن زوج های جوان در اشکذر و ترغیب جوانان به تشکیل خانواده دانست.

وی از همکاری شهرداری اشکذر در اجرای خاکبرداری و آماده سازی سایت نهضت ملی مسکن قدردانی و عنوان کرد: در ده روز گذشته عملیات خاکبرداری و آماده سازی این سایت در بلوار دانشگاه آغاز شده است.

فرماندار اشکذر همچنین در پاسخ به مدیرمسئول اشکذرخبر مبنی بر وضعیت نابسامان حمل و نقل عمومی، اظهار کرد: با سازمان اتوبوسرانی یزد مذاکره و قرار شد دو اتوبوس در اختیار شهرستان اشکذر و دو اتوبوس در اختیار شهرستان زارچ برای خدمت رسانی به مردم در مسیر رستاق تا یزد قرار گیرد.

وی اضافه کرد: به زودی جلسه مشترک با فرمانداران، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی زارچ و اشکذر جهت هماهنگی این موضوع انجام می شود، ضمن این که دو دستگاه ون توسط شهرداری و دو دستگاه توسط بخشداری مرکزی خریداری شده که کمک می‌کنند تا دغدغه چند ماهه مردم حل شود.

احمد دهقان منشادی شهردار اشکذر نیز در این نشست از راه اندازی سامانه پیگیری درخواست های مردمی خبر داد و گفت: شهروندان می توانند درخواست های خود در حوزه مدیریت شهری را علاوه بر مراجعه حضوری به شهرداری، از طریق شماره تلفن ۰۹۲۲۶۲۱۵۵۷۴ پیگیری کنند.

وی با اشاره به برخی از فعالیت های عمرانی در شهر اشکذر، افزود: محدویت منابع مالی، شهرداری را در اجرای آزاد سازی برخی از پروژه های عمرانی با مشکل روبه رو ساخته است.

مشکلات حمل ونقل عمومی، مشکلات میادین و معابر و روشنایی آن ها و مشکلات متقاضیان ثبت نام کننده طرح نهضت ملی مسکن ساکن این شهرک از جمله مسائلی که از سوی مردم مطرح شد و مسئولان به آن پاسخ و قول مساعد برای حل آن ها دادند.

گفتنی است، در این نشست معاونان فرماندار، امام جماعت مسجد النبی، روسای ادارات مسکن و شهرسازی و بنیاد مسکن شهرستان اشکذر نیز حضور داشتند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/oFa0j