• کد خبر: 20478
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: شنبه 31 فروردین 1392 - 09:26
  پنجمين دوره دانش افزايي معاونين تهذيب حوزه‌هاي علميه مراكز استان هاي كشور در يزد برگزار شد

  به گزارش نسیم صادق به نقل ازايسنابه نقل از روابط عمومي استانداري، “محمد رضا فلاح زاده” استاندار يزد روز چهارشنبه در اين همايش به فرمايشات حضرت امام(ره) اشاره كرد و نكاتي از سخنان گهر بار ايشان در تشريح جايگاه روحانيت را يادآور شد.

  وي با بيان اين كه رژيم طاغوتي پهلوي با ارائه مجوزهاي رسمي اقدام به ترويج فساد و فحشا مي‌كرد، اظهار كرد: نظام جمهوري اسلامي با تلاش ويژه روحانيت همواره با فساد و فحشا مبارزه و مقابله كرده است.

  حضور ده ها ميليوني مردم در اماكن مقدسه بخصوص در مسجد مقدس جمكران، احياي فرهنگ نماز در پادگان‌ها، دانشگاه ها و …، احياي فرهنگ وقف، اصلاح برنامه‌هاي تلويزيوني و احياي برنامه‌هاي قرآن‌آموزي از جمله مواردي بود كه فلاح زاده در تبيين دستاوردهاي مذهبي و معنوي انقلاب اسلامي، به آنها اشاره كرد.

  اين مقام مسئول در ادامه سخنان خود به بيان برخي از آسيب‌هاي اجتماعي و فرهنگي پرداخت و افزود: روحانيت نقش بسيار مهمي در پيشگيري از اين آسيب‌ها داشته و دارد.

  استاندار يزد گفت: اجراي برنامه‌هاي تربيتي واخلاقي در حين تحصيل و پس از آن، نظارت و برخورد با روحاني نمايان، حمايت از اصل انقلاب در داخل و خارج از كشور، حل مشكلات مالي طلاب از جمله مهمترين راهكار‌هاي موفقيت بيشتر روحانيون در جامعه و تاثير گزاري بيشتر آنان خواهد بود.

  فلاح زاده در بخش ديگر سخنان خود به تشريح دستاوردها و پتانسيل‌هاي استان يزد پرداخت.

  پيشينه فرهنگي استان با معرفي علماي برجسته، كسب 19 سال رتبه اول كنكور سراسري، رتبه اول توليد كاشي و سراميك در كشور، توليد 300 نوع كالاي متنوع در حوزه توليدات، كاهش چشمگير درصد طلاق، فعاليت قابل توجه در حوزه عفاف و حجاب و اقدامات بسيار خوب در حوزه اقتصاد و زيرساختي از مواردي بود كه مورد اشاره استاندار قرار گرفت.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/fvpXs

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *