• کد خبر: 22605
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: دوشنبه 6 خرداد 1392 - 21:13

  فرمانده پلیس راه یزد از وقوع 123 فقره تصادف در محورهای مواصلاتی استان یزد در اردیبهشت ماه خبر داد.

  تصادفات

  سرهنگ احمد مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: در اردیبهشت ماه امسال در مجموع 123 فقره تصادف رخ داده که 48 درصد آن جرحی بوده و 84 نفر مجروح در پی داشته است.

  وی با بیان اینکه از این میزان 49 درصد تصادفات خسارتی بوده است، افزود: خوشبختانه با رعایت نکات ایمنی تنها سه درصد از تصادفات منجر به فوت شده است.

  فرمانده پلیس راه یزد تعداد فوتی‌های حوادث اردیبهشت ماه را 10 نفر اعلام کرد و بیان داشت: پنج نفر از این فوتی‌ها در محل حادثه و پنج نفر به علت جراحات شدید پس از اعزام به بیمارستان فوت شده‌اند.

  وی بیشترین علت وقوع تصادفات را خستگی و خواب آلودگی رانندگان عنوان کرد و افزود: انحراف به چپ، عدم رعایت حق تقدم و سبقت غیرمجاز از دیگر علل تصادفات در استان به شمار می‌رود.

  مظفری به رانندگان توصیه کرد: رانندگان قبل از سفر به حد کافی استراحت داشته باشند تا در طول سفر نیز با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی سفری خوب و بی‌خطر را بگذرانند.

  وی با انتقاد از عدم استفاده برخی رانندگان از کمربند ایمنی، اظهار داشت: استفاده از کمربند ایمنی در حین رانندگی به میزان قابل توجهی از ضربه به سر جلوگیری می‌کند و این موضوع در کاهش تلفات حوادث جاده‌ای نقش موثری دارد.

  فرمانده پلیس راه یزد تاکید کرد: رانندگان باید استفاده از کمربند ایمنی را جدی بگیرند و به توصیه‌های پلیس در جاده‌ها توجه کنند چرا که تلاش پلیس برای حفظ جان شهروندان و کاهش تصادفات و تلفات است.

  وی با اشاره به نقش موتورسواران در تصادفات جاده‌ای، ادامه داد: در 15 فقره از تصادفات در یک سوی حادثه، موتورسواران نقش داشتند که منجر به فوت یک راکب و جراحت 10 نفر در این حوادث شده است.

  مظفری 44 درصد از حوادث را واژگونی خودرو برشمرد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/9Bl4L

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *