اسنادی که به تازگی به دست پایگاه اطلاع رسانی اشکذرخبر رسیده حاکی از آن است که مجوزهای کارخانه شیشه مظروف برای احداث در شهرستان یزد بوده و تخلفات آشکار دیگری نیز رخ داده است.

اشکذر خبر: احداث کارخانه شیشه مظروف موضوعی که این روزها اذهان مردم شهرستان اشکذر را به خود مشغول کرده است و با تسریع در روند ساخت و ساز نگرانی ها  از آسیب های محیط زیستی و سلامت مردم بیش از پیش شده است.

اما به تازگی اسنادی به دست پایگاه اطلاع رسانی اشکذرخبر رسیده که حاکی از آن است که مجوزهای کارخانه شیشه مظروف از ابتدای دریافت مجوز تخلفات یا اقدامات ابهام انگیزی را مرتکب شده که اولین آن کسب مجوز برای احداث در شهرستان یزد بوده است.

 

دومین موردی که جای سوال دارد؛ کسب ۷ مجوز جداگانه با نام ۴ شرکت شیشه مظروف، فلوت کاویان، شیشه کاوه فلوت و ابهر سیلیس در یک مکان و مجتمع است.

سومین مورد تخلف این است که تولید سیلیس در رده پنجم صنایع و جزو صنایع ستاره دار می باشد که طبق قانون  نمی توانند در شهرک های صنعتی استقرار پیدا کنند.

چهارمین مورد، تخلف از ماده ۱۱ قانون هوای پاک* ، که تا این لحظه این واحد تولیدی از اداره کل محیط زیست استان مجوزی کسب نکرده است و با وجود مخالفت های دادستان، شورای تامین و ائمه جمعه شهرستان اشکذر پیشرفت فیزیکی قابل توجهی داشته است.

 

* ماده ۱۱ قانون هوای پاک: هرگونه احداث، توسعه، تغییر خط تولید و تغییر محل واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی مستلزم رعایت مقررات ابلاغی از سوی سازمان محیط زیست استان می‌باشد. سازمان موظف است حداکثر ظرف مدت یک ماه به استعلام های درخواست جواز تأسیس و بهره برداری را پاسخ دهد و درصورت عدم موافقت آن سازمان، دلایل آن را به استعلام کننده به صورت کتبی ارائه کند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/x4O5g