• کد خبر: 36740
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: جمعه 17 بهمن 1393 - 08:14
  وزیر ارتباطات گفت: بنای افزایش قیمت اینترنت نداریم بلکه اگر بتوانیم حتی حاضر هستیم مقداری آنرا ارزان‌تر هم نماییم.

  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمود واعظی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد اظهار داشت: یکی از سیاست هایی که دولت یازدهم دنبال می کند، توجه ویژه به مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و روستاهای کشور است.
  وی افزود: به همین جهت در وزارت اربتاطات، برنامه ما در دو بخش است که در ابتدا روستاهایی که از لحاظ ارتباط تلفنی فاقد ارتباط هستند را تا بالای 20 خانوار به صورت کامل تکمیل کردیم و تعداد زیادی از زیر 20 خانوارها هم تحت پوشش قرار گرفته اند، برنامه ما بر این است که این روستاها را هم تکمیل کنیم.
  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برنامه بعدی ما این است که اینترنت را به همه روستاهای کشور ببریم، امسال تا الان حدود 8 هزار روستا را اینترنت بردیم و امیدواریم سال آینده 20 هزار روستای دیگر را هم اینترنت بدهیم.
  واعظی تصریح کرد: استان یزد خوشبختانه وضعیت بسیار خوبی از لحاظ زیرساخت ها دارد و دیشب که بررسی کردیم، دیدیم روستاهایی که فاقد ارتباط هستند، کمتر از 10 روستا هستند، مابقی هم در صورتی که مسئولان استان احساس نیاز کنند، حتما اقدام های لازم انجام می شود.
  وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در زمینه هم‌کدسازی تلفن ثابت، گفت: با توجه به هم‌کدسازی که انجام شد، رقم دریافتی فعلی پایین‌تر از رقم قبلی است، و ما دنبال این هستیم که بسته‌های مختلفی ارائه شود و هم مردم سود ببرند.
  وی در ارتباط با تعرفه اینترنت و بسته‌های اینترنتی، خاطرنشان کرد: تعرفه اینترنت اصلا افزایش پیدا نکرده، در ارتباط با اینترنت روی موبایل هم تقریبا یک دهم شده به صورتی که هر کیلوبایتی 5 ریال بود اما الان نیم ریال شده است.
  وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات خاطرنشان کرد: یکی از اپراتورها یکی از بسته‌هایش را افزایش داد که باز هم نیم ریال قیمت ما پایین‌تر بود ولی اپراتورهای دیگر اصلا گران نکردند.
  واعظی تصریح کرد: بنای افزایش قیمت اینترنت نداریم بلکه اگر بتوانیم حتی حاضر هستیم مقداری آنرا ارزان‌تر هم نماییم.
  وی با اشاره به اینکه سازمان فضایی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه شده، گفت: به دنبال این هستیم که تکنولوژی ساخت ماهواره در کشور بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این ماهواره‌هایی که هم ما در پژوهشگاه خودمان درست کردیم و هم در دانشگاه‌ها ساخته‌اند، ماهواره‌های کوچک هستند ولی باید قدم‌های بیشتری برداریم.
  واعظی تصریح کرد: سیاست ما این است که هم در کشور ماهواره مخابراتی و سنجش از راه دور بومی و همچنین ماهواره بومی داشته باشیم البته ممکن است تا بومی شدن سال‌هایی طول بکشد اما آنچه مهم است این که ما کار خودمان را شروع کردیم و قرار هست ادامه پیدا کند.
  وی در پاسخ به خبرنگار تسنیم در یزد در ارتباط با سرعت و پهنای باند اینترنتی که در اختیار مردم قرار دارد، گفت: در رابطه با سرعت اینترنت، سیاست این است که آنقدر تولید محتوا در داخل کشور داشته باشیم و از اپلیکیشن‌های بومی استفاده کنیم که اکثر نیازمندی‌های مردم از طریق محتوای داخلی برآورده شود.
  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: هدف‌گذاری ما این است به سمت این برویم که شبکه را طوری طراحی کنیم که 80 درصد پهنای باند داخلی و 20 درصد بین‌المللی شود.
  وی با بیان اینکه الان هم تقریبا به این سمت پیش می‌رویم، خاطرنشان کرد: این که چرا سرعت اضافه نشده، به مجموع اتفاقاتی بر می‌گردد که در یک سال و نیم قبل انجام شده است.
  واعظی ادامه داد: در گذشته، حدود 3 میلیون نفر با یک پهنای باند مشخص adsl  داشتند و تعداد زیادی در کشور در نوبت بودند و نمی توانستند که اینترنت دریافت کنند.
  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما باید روی اینکه آیا سرعت اینترنت افراد دارای اینترنت افزایش یابد یا به کسانی که مدت‌ها در انتظار دریافت آن هستند، این خدمت را ارائه کنیم، تصمیم می‌گرفتیم.
  وی با بیان این مطلب که راهکار دوم انتخاب شده، گفت: الان آمار سه میلیون و خرده ای، به بیش از 8 میلیون کاربر رسیده همچنین به روستاها هم اینترنت رسیده و تمام مراکز عمومی و عام المنفعه مثل دانشگاه ها را بدون محدودیت سرویس می دهیم.
  واعظی گفت: علاوه بر اینکه چندماهی نسل سه و چهار هم در کشور اضافه شده که آنها هم از این پهنای باند استفاده می کنند، بنای ما بر این است که همزمان هم سرعت بالاتر برود و هم مردم بیشتری بتوانند از اینترنت استفاده کنند.
  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ارتباط با وضعیت استان یزد در زمینه فناوری اطلاعات، گفت: استان یزد از زیرساخت‌های خوبی برخوردار است و امسال این دومین باری است که برخی از پروژه‌ها افتتاح می‌شود.
  وی گفت: امیدواریم با این زیرساخت و توانمندی که در استان وجود دارد، در آینده شاهد این باشیم که وضعیت خدمت‌رسانی به استان افزایش پیدا کند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/RC0w1

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *