وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه باید در نظام تربیتی کشور تحول رخ دهد، گفت: الگوی توانمندسازی مدیران مدارس توسط استان یزد شروع شود تا باز هم برگ زرین دیگری از درخشش یزدی‌ها در عرصه تعلیم و تربیت ثبت شود.

با گزارش اشکذرخبر، یوسف نوری در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان اشکذر با بیان این که یزدی‌ها با تلاشی که در عرصه تعلیم و تربیت داشته‌اند، توانستند چندین سال پیاپی رتبه اول کنکور را در کشور به نام خود ثبت کنند، گفت: این مسئله نشان‌دهنده سخت‌کوشی مردم یزد در عرصه تعلیم و تربیت است.

نوری با تأکید بر اینکه باید در نظام تربیتی کشور تحول رخ دهد، افزود: باید با رفع نقایص و ارتقای کیفیت نظام کنکوری به سمت نظام ۶ ساحتی که در سند تحول بنیادین آمده است، پیش برویم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره بر لزوم شبکه شدن معلمان و مسئله شناسی و هم‌اندیشی کردن آن‌ها در زمینه تعلیم و تربیت، ابزار امیدواری کرد: الگوی توانمندسازی مدیران مدارس توسط استان یزد شروع شود و باز هم برگ زرین دیگری از درخشش یزدی‌ها در عرصه تعلیم و تربیت ثبت شود.

نوری با بیان اینکه مدیران مدرسه باید توجه و تمرکز خود را بر تعلیم و تربیت متمرکز کنند، گفت: سرویس ایاب و ذهاب، وضعیت مدارس در مسائل متفرقه از جمله بهداشت، مسائل عمرانی و ساختمانی و … از تمرکز مدیران مدرسه بر مقوله تعلیم و تربیت می‌کاهد.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از مصوبات دور اول سفر رئیس‌جمهور به یزد اجرا شده است، اظهار کرد: باید به‌زودی پروژه‌های تکمیل‌نشده، با اولویت بالاتر به سرانجام برسد تا سال آینده در حوزه آموزش و پرورش با کمترین مشکلات روبه‌رو باشیم.

روح‌الله ردائی فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان اشکذر در ادامه با بیان اینکه شهرستان اشکذر دارای ۷۱ آموزشگاه، ۳ کانون فرهنگی و تربیتی و یک مجتمع ورزشی دارد؛ ۴۰ درصد از این مدارس نیازمند تخریب و بازسازی است و تعدادی از آنها نیز در مرحله بازسازی، ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

گفتنی است وزیر آموزش و پرورش در سفر خود به شهرستان اشکذر از آموزشگاه خیّری حاج اصغر دهقانی نیز بازدید کرد.

عکاس: حسین سیفی

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/PJhCm