• کد خبر: 37556
   منتشر کننده: امیرحسین عسکری اشکذری
    تاریخ انتشار: جمعه 8 اسفند 1393 - 19:31
  تحقيقاتي که توسط محققان دانشگاه مونپليه در فرانسه شد نشان داد فعاليت فيزيکي در اکسيژن دهي به مغز از انجام تمرينات رياضي موثرتر است.

  فعاليت فيزيکي از مغز محافظت مي‌کند و باعث افزايش عملکرد مغز به خصوص در سنين بالا مي‌شود. اثرات ورزش به غير از تناسب اندام باعث بهبودي و عملکرد درست قلب مي‌شود و باعث رسيدن اکسيژن به مغز مي‌شود.
  يک تيم فرانسوي از دانشگاه مونپليه آزمايشاتي بر روي يک گروه از زنان با سن 60 تا 77 سال انجام دادند؛ محققان ظرفيت و توانايي قلبي و مقدار اکسيژن که بدن قادر است فراهم کند و باعث مي‌شود اکسيژن به مغز برسد را بررسي کردند.
  به گفته محققان تمرينات رياضي باعث بهبود عملکرد اجرايي و انعطاف پذيري به خصوص رواني در دوران پيري مي‌شود؛ به همين دليل محققان، شرکت کنندگان را با يک سري تمرينات و کلاس‌هاي تست رياضي مورد بررسي قرار دادند و درجه اکسيژن دهي به مغز شرکت کنندگان را اندازه گيري کردند؛ در طول تمرينات ذهني اکسيژن خون افزايش يافته بود اما تمرينات فيزيکي در اکسيژن دهي به مغز موثرتر از تست رياضي بود. به عبارت ديگر انجام فعاليت بدني به طور منظم از اهميت بيشتري برخوردار است و بهتر مي‌تواند از مغز به خصوص مغز افراد مسن محافظت کند.
  منبع:خراسان

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Tzz95

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *