اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

واکسیناسیون بیش از 11500 راس دام علیه بیماری تب برفکی در شهرستان اشکذر

شناسه خبر : 35413 | تاریخ انتشار : : 08 دی 1393 - 15:06 | ارسال توسط :

  دکتر علیرضا قارائی گفت: در طرح واکسیناسیون رایگان سراسری بر علیه بیماری تب برفکی در شهرستان اشکذر بیش از 11500 راس گوسفند و بز توسط پرسنل شبکه دامپزشکی و با همکاری بخش خصوصی واکسینه شدند. وی اظهار داشت: بیماری تب برفکی یک بیماری ویروسی است که معمولا به صورت تب شدید و ایجاد تاول […]

 

دکتر علیرضا قارائی گفت: در طرح واکسیناسیون رایگان سراسری بر علیه بیماری تب برفکی در شهرستان اشکذر بیش از 11500 راس گوسفند و بز توسط پرسنل شبکه دامپزشکی و با همکاری بخش خصوصی واکسینه شدند.

وی اظهار داشت: بیماری تب برفکی یک بیماری ویروسی است که معمولا به صورت تب شدید و ایجاد تاول بر روی دهان و سم حیوان بروز       می کند. در صورت عدم رسیدگی باعث کاهش تولید و تلف شدن دام های جوان می شود. ویروس این بیماری مقاوم بوده و می تواند تا بیش از 40 روز در بیرون از بدن دام زنده بماند و باعث گسترش بیماری به دام های دیگر و بخصوص جمعیت گاو و گوساله شده که خسارات ناشی از کاهش تولید شیر در جمعیت دامی بسیار مهم می باشد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان اشکذر تصریح کرد: با توجه به نوع واکسن و قدرت تولید آنتی بادی در دام های واکسینه شده علاوه بر واکسیناسیون، رعایت نکات بهداشتی- قرنطینه ای دام ها، واجد اهمیت می باشد که در این راستا پرسنل شبکه دامپزشکی در مراجعات خود موارد لازم در خصوص ضدعفونی واحدها را به منظور پیشگیری از رخداد بیماری ها به دامداران محترم یادآور شده اند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/N3L5I

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec