اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec
گزارش خبری

واکاوی راه اندازی مجدد کارخانه پلی استر یزد در اشکذر

شناسه خبر : 95643 | تاریخ انتشار : : 06 دی 1399 - 1:16 | ارسال توسط :

پس از ۱۵ سال تعطیلی و خواب سرمایه بالاخره شرکت پلی استر یزد از سوی بانک تجارت به سرمایه گذار جدید واگذار شد. در همین راستا اشکذر خبر تلاش نموده است تا کم و کیف این واگذاری را مورد بررسی قرار دهد.

اشکذر خبر؛ علی مشیری نیا؛ شرکت پلی استر یزد یکی از واحدهای صنعتی مستقر در شهرستان اشکذر میباشد که بیش از ۱۵ سال تعطیل و چرخ دنده های این واحد صنعتی زیر گرد و خاک روزگار؛ گم شده است. اما حالا با واگذاری این واحد صنعتی؛ قرار است چرخ های ماشین آلات این شرکت به حرکت در آمده و آهنگ زندگی را کوک کند.

راه اندازی مجدد تا قبل از تابستان ۱۴۰۰

هادی هادی‌نسب فرماندار اشکذر با اشاره به اینکه شرکت پلی‌استر یزد به دلیل مشکلات و مسائل مالی بیش از ۱۵ سال تعطیل بوده است؛ اظهار داشت: تمام اموال دارائی و تجهیزات این شرکت طی حکم قانونی تحت مالکیت بانک تجارت قرار داشته که شرکت گلریز پلیمر با خریداری زمین، تجهیزات و نیز آنچه متعلق به شرکت پلی استر یزد میباشد را خریداری نموده است.

هادی نسب با اشاره به بازدید استاندار یزد از این واحد صنعتی بیان داشت: طی نشستی با حضور استاندار یزد، معاون اقتصادی استانداری، فرماندار اشکذر، مدیران کل گاز و آب منطقه‌ای و برق استان و نیز دادستان شهرستان اشکذر مشکلات شرکت مطرح و راهکارها و مساعدتهای لازم انجام شد.

 وی ابراز امیدواری کرد با پیگیری و همت سرمایه‌گذار پروسه‌ی آغاز به کار این واحد صنعتی به سرعت انجام  و بر اساس قول مساعد مدیرعامل این شرکت شاهد آغاز به کار این واحد صنعتی تا قبل از تابستان ۱۴۰۰ باشیم.

تولید گرانول‌پت آلایندگی ندارد

احسان صابری مدیر عامل شرکت گلریز پلیمر با تشریح روند واگذاری این واحد صنعتی به اشکذر خبر گفت: شرکت گلریز پلیمر تولید کننده انواع گرانول میباشد که در این مقطع و در واحد صنعتی خریداری شده در شهرستان اشکذر تولید گرانول‌ آمورف را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه تولید سایر گرانول ها از جمله گرانول گرید نساجی که مورد مصرف آن در صنایع نساجی میباشد نیز در برنامه‌های آتی و چشم انداز این شرکت قرار دارد؛ اظهار داشت: تولید هیچ یک از موادی که قرار است در این واحد صنعتی تولید شود؛ مشمول آلایندگی زیست محیطی اعم از آلایندگی سفره‌های زیر زمینی آب و نیز آلایندگی محیطی نمیشود.

جذب نیروی کار بومی اولویت گلریز پلیمر

صابری با ابراز اینکه این واحد صنعتی یک واحد صنعتی سبز میباشد؛ بیان داشت: راه‌اندازی این واحد صنعتی منجر به ایجاد فرصت شغلی برای بیش از ۲۰۰ نفر در سطح منطقه خواهد شد و برای مجموعه‌ی مدیریت این واحد صنعتی جذب نیروهای بومی در اولویت قرار دارد.

نداشتن اشتراک گاز، برق، آب و نیز پلمپ چاه عمیق از جمله مشکلات پیش روی سرمایه گذار

 در همین راستا محمد علی دلشب رئیس شورای شهر اشکذر ضمن تقدیر و تشکر از دست‌اندکاران راه‌اندازی مجدد این واحد صنعتی گفت: کارآفرینان یکی از عوامل رشد، شکوفائی و توسعه‌ی هر جامعه هستند و جا دارد از سرمایه‌گذار این شرکت بزرگ اشکذر بابت این مهم و ایجاد اشتغال برای حداقل ۲۰۰ نفر در سطح شهرستان اشکذر تشکر ویژه انجام شود.

دلشب با اشاره به برخی مشکلات پیش روی سرمایه‌گذار این شرکت پایه‌ای در راه‌اندازی این کارخانه گفت: نداشتن اشتراک گاز، قطع بودن اشتراک برق و نیز پلمپ چاه عمیق این شرکت از جمله مشکلاتی است که استاندار یزد طی بازدیدی که از این مجموعه داشته است؛ قول مساعد و نیز دستورات لازم را جهت رفع این مشکلات داده است.

رئیس شورای شهر اشکذر با اشاره به اینکه فعالیت این شرکت هیچ‌گونه آلایندگی محیط زیستی ندارد؛ ابراز امیدواری کرد: با شروع فعالیت این شرکت مطالبات معوق شهرداری اشکذر از شرکت پلی استر نیز پرداخت و زمینه خدمات رسانی بیش از پیش شهرداری اشکذر به شهروندان اشکذر فراهم آید.

مجموعه مدیریت شهری از راه اندازی مجدد این واحد صنعتی استقبال میکند 

احمد علی دهقان منشادی شهردار اشکذر با اشاره به فعالیت این شرکت در راستای فعالیت‌ قبل و نیز سازگاری این صنعت با محیط زیست بیان کرد: مجموعه شهری و شهرداری اشکذر از راه‌انداری و شروع بکار مجدد این شرکت استقبال نموده و بر خود لازم میداند تا از این اقدام سرمایه‌گذار تقدیر و تشکر نماید.

 دهقان منشادی با تاکید بر لزوم تحقق شعار امسال مبنی بر سال جهش تولید؛ گفت: راه‌اندازی این شرکت در کنار اینکه بستر تحقق فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم جهش تولید را ایجاد می‌کند؛ برای بیش از ۲۰۰ نفر نیروی جویای کار اشتغال ایجاد می‌شود که طی صحبت‌های اولیه‌ای که با مدیریت این مجموعه شده است؛ بخش قابل توجهی از نیروی انسانی مورد نیاز این شرکت از سطح شهرستان اشکذر جذب خواهد شد.

شهردار اشکذر با اشاره به درخواست مدیریت شرکت پلی‌استر مبنی بر معرفی نیروی کار؛ اظهار داشت: به زودی افراد جویای کار در سطح شهرستان اشکذر به شرکت پلی‌استر معرفی خواهند شد.

وی در پاسخ به سوال اشکذر خبر در رابطه تعیین تکلیف معوقات این شرکت به مجموعه شهری اشکذر گفت: پیرو مباحث مطروحه و قول مساعد مدیرعامل این شرکت مبنی بر پرداخت معوقات شهرداری اشکذر؛ به زودی معوقات و بدهی شرکت به شهرداری اشکذر از سوی خریدار این واحد صنعتی تصفیه خواهد شد.  

شهردار اشکذر با اشاره به مسائل و مشکلات اقتصادی شهرداری اشکذر خاطرنشان کرد: تکمیل پروژه فاز ۳ بلوار دانشگاه آزاد و نیز بلوار ۳۲ متری منتهی به این واحد صنعتی تنها بخشی از طرح‌های نیمه تمام شهرداری اشکذر میباشد که امیدواریم تا با پرداخت به موقع این معوقات توسط فروشنده که بانک تجارت میباشد زمینه خدمت رسانی بیشتر فراهم گردد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/ovkOg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec