• کد خبر: 27231
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: سه شنبه 1 بهمن 1392 - 16:29
  استاندار يزد در جلسه اعضاي شوراي مركزي احزاب و تشكل هاي سياسي استان:
  استاندار يزد در جلسه اعضاي شوراي مركزي احزاب و تشكل هاي سياسي استان گفت: واكنش و حساسيت به برخي صحبت ها، نشان دهنده زنده بودن و پويايي جامعه است.

  به گزارش اشکذر نیوز، “سيد محمد ميرمحمدي” روز سه شنبه در جلسه اعضاي شوراي مركزي احزاب و تشكل هاي سياسي استان ضمن تبريك ميلاد حضرت رسول اكرم (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع)، اظهار داشت: نقد با حفظ امانت داري امري ضروري است كه مي توانيد با خود من شروع كنيد.

  ميرمحمدي افزود: نقد صحيح اين است كه صحبت بنده ذكر و تجزيه و تحليل شود كه بسيار خوب است  ولي اگر صحبتي وارونه جلوه داده شد، خيانت در امانت است.

  وي ادامه داد: من هيچگاه نگفته ام گريه براي ابا عبدا… الحسين (ع) مايه افسردگي است.

  استاندار يزد گفت: از سخنان من در رسانه ها برداشت هاي مختلفي شد، يعني هر كس برداشت خودش را داشت كه بايد ديد اين برداشت درست است يا اينكه نادرست مي باشد.

  وي ادامه داد: برداشتي درست است كه بتواند مطابق با آنچه بيان شده باشد و به تجزيه و تحليل صحبت بپردازد ولي در هر حال بنده صميمانه از تمام كساني كه اظهار نظر كرده اند سپاسگزارم، زيرا همين اظهار نظرها باعث جلب توجه بيشتر و بروز حقيقت امر مي شود.

  مشاركت احزاب در برگزاري راهپيمايي 22 بهمن موجب ايجاد وحدت در جامعه است

  وي در بخش ديگري از سخنان خود هدف از تشكيل جلسه با احزاب سياسي را زنده نگه داشتن آرمان هاي انقلاب اسلامي در آستانه فرا رسيدن گراميداشت سي و پنجمين سال از حيات انقلاب اسلامي دانست و گفت: انقلاب اسلامي با همت و حضور آحاد مردم و رهبري خردمندانه حضرت امام (ره) به ثمر نشست و اكنون در آستانه پيروزي اين رخداد عظيم هستيم.

  ميرمحمدي اظهار داشت: با توجه به فضاي جديد موجود در دولت تدبير و اميد بايد چگونگي استفاده بهينه از اين فضاي مطلوب توسط احزاب مشخص گردد.

  استاندار يزد با اشاره به اينكه تاكيد دولت بر اجراي فصل سوم قانون اساسي يعني حقوق شهروندي است، اظهار داشت: احزاب و تشكل هاي سياسي تاثير بسزايي در اجراي مطلوب حقوق شهروندي دارند.

  وي گفت: انتظار دارم در راهپيمايي گراميداشت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي همه احزاب حضور و همكاري داشته باشند و موجب مشاركت پرشور مردم و ايجاد وحدت در جامعه شوند.

  عالي ترين مقام اجرايي استان با اشاره به اينكه محور اصلي جامعه به گفته رهبر معظم انقلاب اسلامي در سخنان روز ميلاد حضرت نبي اكرم (ص) وحدت است، تصريح كرد: وحدت مسلمانان جهان اعم از هموطنان ساكن در كشور و ساير مسلمانان بايد اولويت كاري همگان قرار گيرد.

  وي افزود: وحدت ملي مي تواند به عنوان الگويي براي جهانيان باشد تا همگان بدانند كه وجود اتحاد در زمانه فعلي نيز امكان پذير است.

  استاندار يزد بر استفاده از تمامي امكانات و تجهيزات احزاب در راستاي خلق صحنه هاي زيبا در راهپيمايي 22 بهمن امسال تاكيد و اظهار اميدواري كرد: در ايام ا… دهه فجر شاهد نقش حيات بخش احزاب درتبيين ارزش هاي اسلام و انقلاب در جرايد باشيم.

  وحدت مردم استان يزد در راهپيمايي 22 بهمن امسال امري ضروري است

  وي در ادامه با يادآوري رشادت هاي مردم استان يزد در مبارزات پيش از پيروزي انقلاب اسلامي، گفت: يكپارچگي و وحدت مردم استان در راهپيمايي 22 بهمن امسال امري ضروري است.

  استاندار يزد همچنين خواستار ايجاد فضايي تازه در ميان خانواده ها و جامعه با معرفي دستاوردهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي شد.

  مسئولان جمهوري اسلامي پيرو سياست الهي هستند

  استاندار يزد در بخش ديگري از سخنان خود نظر بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي در خصوص سياست را يادآور شد و افزود: از نظر حضرت امام خميني (ره)، سياست به سه دسته سياست شيطاني، سياست حيواني و سياست الهي تقسيم مي شوند.

  وي گفت: سياست شيطاني سياستي است كه از طريق دروغ، تزوير، ريا، جلوه دادن باطل به جاي حق، فريب كاري در راستاي حاكميت و چپاول اموال مردم به دست مي آيد.

  ميرمحمدي با اشاره به اينكه سياست حيواني به نوعي از سياست گفته مي شود كه فقط به جنبه مادي زندگي همچون رفاه، آسايش و … مي پردازد، افزود: در نهايت سياست الهي است كه سياستگذاران جمهوري اسلامي نيز از همين نوع سياست پيروي مي كنند و آن پرداختن به مسائل معنوي و اخروي است كه در كنار خود سياست دنيوي را نيز در بر مي گيرد.

  ميرمحمدي خاطر نشان ساخت: سياست هاي الهي بسيار ظريف تر و حساس تر از سياست هاي مادي هستند.

  ميرمحمدي ادامه داد: روز به روز انقلاب اسلامي بهتر و ارزش هاي اسلامي ناب تر به جهان معرفي مي شوند و علاقه مندان به انقلاب در حال افزايش است.

  تضارب آرا موجب پيشرفت كشور است

  استاندار در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه بايد بگذاريم افكار عمومي در خصوص ما قضاوت كند، افزود: مردم هميشه از مسئولان جلوتر بوده اند و لازم است احزاب و گروه ها آمادگي لازم براي همراهي با مردم را داشته باشند.

  وي افزود: تضارب فكر لازم است و موجب پيشرفت كشور مي شود، ولي خصومت بي معناست.

  ميرمحمدي گفت: اگر يك نوع طرز تفكر داشته باشيم، متوقف مي شويم، در صورتي كه هر فكري در برخورد با افكار ديگر موجب زايش فكري و ايجاد فكر جديد مي شود و نتايج مطلوبي را براي جامعه به دنبال دارد.

  وي گفت: از احزاب انتظار مي رود راهكار براي پيشرفت كارها ارائه دهند و به آينده جامعه بيانديشند.

  وي در بخش پاياني از سخنان خود نقش احزاب در مسائل مختلف سياسي، فرهنگي و اقتصادي جامعه را يادآور شد و گفت: حضور و همدلي همه احزاب مي تواند كارهاي خوبي را در استان يزد شكل دهد.

  منبع:روابط عمومي استانداري يزد

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/mSYvx

 • Telegram
 • برچسب‌ها:
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *