اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

ورود دومین محموله بزهای شیرده به استان یزد

شناسه خبر : 92565 | تاریخ انتشار : : 21 تیر 1399 - 8:20 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرودگاه‌های استان یزد؛ با ورود دومین محموله بزهای شیری پرتولید شامل ۱۷۰۰ راس مورسیا، ۲۰۰ راس مالگا و ۱۰۰ راس سانن از کشور اسپانیا به استان یزد؛ این استان گام بلندی برای تبدیل شدن به مرکز تکثیر دام‌های سبک پرتولید برداشت. این دومین محموله […]

به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرودگاه‌های استان یزد؛ با ورود دومین محموله بزهای شیری پرتولید شامل ۱۷۰۰ راس مورسیا، ۲۰۰ راس مالگا و ۱۰۰ راس سانن از کشور اسپانیا به استان یزد؛ این استان گام بلندی برای تبدیل شدن به مرکز تکثیر دام‌های سبک پرتولید برداشت.

این دومین محموله از بزهای اسپانیایی است که از طریق یک پرواز به صورت مستقیم از کشور اسپانیا وارد فرودگاه بین المللی یزد و از طریق کانتینرهای مخصوص حمل دام به شهر یزد منتقل و با همکاری، نظارت وکنترل کامل بر سلامت و ترخیص این محموله دام از سوی عوامل فرودگاهی صورت گرفته شد.

گفتنی است، بز مورسیا یکی از نژادهای معروف بز در کشور اسپانیا است، سطح مقاومت بسیار بالایی در آب و هوای گرم و خشک داشته و تولید شیر مناسبی دارد. بز مورسیا متوسط جثه بوده و در تمام فصول قابلیت جفت گیری و آبستنی دارد و عمدتاً به دلیل تولید عالی شیر آنها پرورش می‌یابد؛ اما به تولید گوشت نیز معروف است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/KOqUn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec