اشکذر خبر

امام جمع موقت اشکذر:

هیچ الگویی بهتر از حضرت علی اکبر علیه السلام برای جوانان نیست

شناسه خبر : 105312 | تاریخ انتشار : : ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۱ | ارسال توسط :

امام جمعه موقت اشکذر در خطبه های این هفته نمازجمعه به سالروز میلاد باسعادت حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان اشاره کرد و افزود: جوانانی که به دنبال الگو و مقتدا میگردند هیچ الگویی بهتر از حضرت علی اکبر علیه السلام السلام را پیدا نمی کنند.

به گزارش اشکذر خبر،  حجت الاسلام والمسلمین سبحانیان امام جمعه موقت اشکذر در خطبه های این هفته نمازجمعه به  یازدهم شعبان المعظم سالروز میلاد باسعادت حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان اشاره کرد و افزود: روز جوان را به جوانان عزیز این مرز و بوم تبریک و تهنیت عرض مینمایم و آن جوانانی که به دنبال الگو و مقتدا می گردند هیچ الگویی بهتر از حضرت علی اکبر علیه السلام السلام را پیدا نمی کنند.

امام جمعه موقت اشکذر در ادامه به اجلاسیه استانی نماز در شهرستان اشکذر اشاره کرد و گفت: اجلاسیه استانی نماز که در شهر ما برگزار شد مراسم پرباری بود و کسانی هم برای انجام و برگزاری هر چه بهتر مراسم زحمات فراوان انجام دادند خداقوت عرض می‌کنیم یک نکته اینکه اگر خروجی این اجلاسیه ها این باشد که مراسم نمازجماعت ها را بهتر و باشکوه تر انجام دهیم خوب است ولی اگر نتیجه اش همین که نشستیم و گفتیم و برخاستیم باشد ثمره خاصی ندارد.

وی در بخش دیگری از خطبه های خود به حمله روسیه به اوکراین پرداخت و اظهار داشت: توصیه موکد رهبر معظم انقلاب این بود که ما با جنگ مخالفیم، عده ای در فتح خرمشهر گفتند چرا جنگ متوقف نمی‌شود در حالی که در آن روز بسیاری از سرزمین ما دست دشمنان بود،  امام فرمود عقب نشینی و تایید متجاوز، پرداخت غرامت از جمله شروط ما برای پایان جنگ است، ولی همچنان آنها سوالشان این بود که چرا جنگ متوقف نمی‌شود.

سبحانیان ادامه داد:  در جریان بیستم شهریور یا همان‌ یازدهم سپتامبر آنها گفتند ما باید در جبهه آمریکا با تروریسم ها مقابله کنیم حرفشان این بود، آن روز رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند ما نه با آمریکا هستیم نه با تروریست ها.

وی افزود : در جریان حمله صدام به کویت و به دنبال آن حمله آمریکا به عراق ما باید همراهی با صدام کنیم برای مقابله با آمریکا، اما رهبر معظم انقلاب اسلامی در آن روز فرمودند” جنگ آمریکا و عراق جنگی باطل است ما در این جنگ ‌ همراه‌ هیچکدام نیستیم”.

امام جمعه موقت اشکذر عنوان کرد: همان هایی که می گفتند باید بجنگیم حالا می گویند  چرا به عراق و سوریه و لبنان کمک می‌کنید، در حالی که وزیر امور خارجه وقت آمریکا گفت ما داعش را بوجود آوردیم برای حمله به ایران و اگر آن روز مدافعان حرم نبودند امروز در همین اشکذر باید با داعشی ها می جنگیدیم.

سبحانیان در پایان افزود: عده ای چنان حرف می زنند که باید کشور پشت اوکراین بلند شود  و از آنها دفاع کنند که انگار روسیه بود که ما را تحریم نفتی کرد نه آمریکا که هم پیمان اوکراین است، جنایات آنها خودتان بهتر میدانید بی‌شمار است، اما باید جوانان ما هشیار باشند و فریب آنها را نخورند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Ynmin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *