• کد خبر: 43306
   منتشر کننده: اشکذری
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 11 شهریور 1394 - 11:50
  کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی یزد اعلام کرد : دمای هوا در این استان طی امروز و فردا بین چهار تا 6 درجه در مقایسه با دیروز /سه شنبه/ خنک تر می شود.

  به گزارش اشکذر نیوز، محمدرضا شیرغلامی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : دمای هوا در روز سه شنبه هفته جاری 39 درجه سانتیگراد بالای صفر بوده که امروز به 33 درجه کاهش خواهد یافت.
  وی با بیان اینکه خنکی هوا تا آخر هفته در استان ماندگار خواهد بود اظهار کرد: از روز شنبه مجددا شاهد روند افزایش دما در استان خواهیم بود.
  کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی یزد ادامه داد : هوای استان امروز همچنان با وزش باد شدید در طول روز و در مناطق مرکزی استان هم آسمان غبار آلود خواهد بود.
  شیرغلامی گرمترین و خنکترین نقطه استان در 24 ساعت گذشته را به ترتیب بافق با 42 و بیداخوید تفت با 11 درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد.
  کارشناس ایستگاه هواشناسی استان هم از وزش طوفان و گرد غبار روز گذشته در این استان خبر داد و خاطرنشان کرد : سرعت طوفان در برخی نقاط به 80 کیلومتر بر ساعت رسید و باعث کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا شد.
  شیر غلامی اضافه کرد : همچنین سرعت طوفان در شهرستانهای اردکان ، میبد و یزد بیشتر از دیگر نقاط استان بود.
  از اول شهریورماه امسال گرمترین روز استان مربو ط به دوم همین ماه بود که دمای هوای شهر یزد دمای 42 درجه رسیده بود.
  شدت گرما در برخی از ساعات روز در اغلب مناطق استان یزد به حدی است که مردم ماندن در خانه را بر حضور در خیابانها ترجیح می دهند.
  11 ایستگاه هواشناسی همدیدی در سطح استان یزد وجود دارد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/yaeXz

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *