• کد خبر: 91953
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: سه شنبه 20 خرداد 1399 - 22:24
  فرماندار شهرستان اشکذر خواستار شد
  فرماندار شهرستان اشکذر: با توجه به اینکه اعضای کارگروه بنا به هر دلیلی نتوانستند فرآیند مناسبی را تعریف و اجرایی کنند؛ به ناگاه جمعیت سگ‌های ولگرد افزایش پیدا کرده و بنابر این باید ساماندهی آنها با جدیت در سطح شهرستان اشکذر مورد توجه قرار گیرد.

  به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، جلسه کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان شهرستان اشکذر به ریاست هادی هادی‌نسب فرماندار و با حضور سید ابراهیم اقبالی زارچ دادستان شهرستان اشکذر و روسای ادارات عضو کارگروه در محل دفتر فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

  فرماندار اشکذر با بیان اینکه افزایش سگ‌های ولگرد در سطح شهرستان اشکذر بویژه در مناطق شهری و روستاهای بخش مرکزی و خضرآباد مخل امنیت و آسایش شهروندان شده است؛ گفت: ساماندهی سگ‌های ولگرد باید با همکاری ادارات شهرستانی عضو کارگروه صورت گیرد و اینکه هر اداره‌ای خود را جدا از این موضوع و تنها یک عضو معمولی کارگروه بداند درست نیست.

  هادی‌نسب در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه اعضای کارگروه بنا به هر دلیلی نتوانستند فرآیند مناسبی را تعریف و اجرایی کنند، به ناگاه جمعیت سگ‌های ولگرد افزایش پیدا کرده و بنابر این باید ساماندهی آنها با جدیت در شهرستان مورد توجه قرار گیرد.

  وی در همین رابطه تاکید کرد: ضرورت دارد اعضای کارگروه شامل شبکه دامپزشکی، مرکز بهداشت، شهرداری، جهاد کشاورزی و محیط زیست نسبت به تشکیل منظم جلسات و ارائه آمار اقدامات انجام شده در بازه زمانی دو ماهه در زمینه زنده گیری سگ‌های ولگرد، عقیم سازی و واکسیناسیون سگ‌های نگهبان در مراکز تولیدی و صنعتی شهرستان اشکذر اقدام نمایند.

  فرماندار اشکذر ادامه داد: اطلاع رسانی در خصوص عوارض بیمارهای مشترک بین حیوان و انسان از جمله موضوعات دیگری است که باید به صورت مشترک توسط شبکه دامپزشکی، شهرداری و بخشداری‌ها در قالب نصب بنر در سطح شهر و روستا و فضای مجازی مورد توجه قرار گیرد.

  هادی‌نسب به موضوع مدیریت صحیح پسماند زباله‌های سطح این شهرستان جهت جلوگیری از ازدیاد سگ های ولگرد اشاره کرد و بیان داشت: عدم برنامه زمان بندی مشخص و یا تاخیر در جمع آوری زباله ها و یا عدم توجه مردم به بیرون گذاشتن زباله ها در روز و ساعت معین می‌تواند این موضوع را تحت الشعاع قرار دهد و باید این موضوع مهم نیز مورد توجه قرار گیرد.

  وی رها سازی لاشه‌های دامی واحدهای دامپروری را یکی دیگر از مسائل و مشکلات در این زمینه عنوان کرد و اظهار داشت: حضور شمار زیادی از سگ های ولگرد مربوط به رها سازی لاشه های دامی در محیط است که به عنوان منبع تغذیه سگ ها به شمار می رود و باید محلی مناسب جهت دفن لاشه دام ها در نظر گرفته شود که اعضا بر نحو فعالیت انجام شده در این زمینه نظارت لازم و کافی را داشته باشند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/65k5A

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *