اشکذر خبر


هفت شهرستان استان یزد در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت/ اشکذر تنها شهرستان زرد استان

شناسه خبر : 104263 | تاریخ انتشار : : ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۶ | ارسال توسط :

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به روند صعودی افراد مبتلا به بیماری کووید – ۱۹ در استان گفت: هم اکنون شهرستان های یزد ، خاتم ، مروست ، ابرکوه ، مهریز، اردکان و میبد در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

به گزارش اشکذر خبر به نقل از ایرنا، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به روند صعودی افراد مبتلا به بیماری کووید – ۱۹ در استان گفت: هم اکنون شهرستان های یزد ، خاتم ، مروست ، ابرکوه ، مهریز، اردکان و میبد در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

دکتر علیرضا اسلامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین وضعیت شهرستان اشکذر زرد، و شهرستان های تفت ، بافق و بهاباد هم نارنجی است.

وی خاطرنشان کرد: از یکهزار و ۵۵۰ نمونه گرفته شده از افراد مشکوک به ویروس کرونا  ۲۴ ساعت گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی مطابق سازمان جهانی بهداشت ۹۲۳ بیمار مبتلای قطعی به کووید -۱۹  در استان شناسایی شدند که از این تعداد، ۸۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری و ۸۴۳ نفر هم در منزل دوران نقاهت را طی می‌کنند.

وی افزود: شبانه روز گذشته فوت بیمار مبتلا به کووید -۱۹ در استان یزد گزارش نشد.

سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: هم اکنون  ۳۹۰ فرد مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری  هستند که از این تعداد، ۷۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

اسلامی خاطرنشان کرد: با رعایت دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده صحیح و مداوم از ماسک، شستن مداوم دست ها، رعایت فاصله گذاری ها، کاهش خروج از منزل، رعایت اصول بهداشتی و پرهیز از مهمانی‌های شبانه تنها راه مهار کروناست.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت، در حال حاضر  ۴۲ شهر در وضعیت قرمز، ۱۴۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۳۰ شهر در وضعیت زرد و تنها ۳۴ شهر در وضعیت آبی قرار دارد.

به گزارش ایرنا ویروس کرونا عامل بیماری کووید- ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان جهانی بهداشت در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌ گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد .

این ویروس با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطره های تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود.

کارشناسان همچنان توصیه می کنند مردم اصول سه گانه « شفا» یعنی  شست و شوی دست ها، فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی، اجتناب از ترددها و استفاده از ماسک را باید بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند.

حدود ۸۰درصد افراد مبتلا بدون نیاز به درمان خاصی از این بیماری بهبود می‌یابند ، برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که ویروس کرونا حتی از افرادی که هیچ علایمی ندارند قابل انتقال است و میزان انتقال از این طریق هنوز مشخص نیست که تحقیقات در این زمینه جریان دارد.

 

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/mbDLl

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *