• کد خبر: 82166
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 09:14
  ماجرای دریافت وام اشتغال صندوق توسعه روستایی برای مددجویان کمیته امداد شهرستان اشکذر داستان هفت خوان است از کمیته امداد اشکذر تا پست بانک چه کسی مقصر است و چه کسی دنبال رفع مشکل؟

  اشکذرخبر-علی مشیری نیا: با خبر شدیم بین کمیته امداد اشکذر و پست بانک بر سر پرداخت وام اشتغال صندوق توسعه روستایی به متقاضیان اختلاف به وجود آمده است.
  به درخواست جمعی از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اشکذر موضوع را پیگیری کردیم.
  ابتدا به سراغ رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اشکذر رفتیم.
  به گفته علیرضا خلیلی منابع اعتبارات توسط دولت و شورای عالی اشتغال تامین و سهم هر بانک مشخص شده است و هیچ بهانه‌ای برای عدم پرداخت قابل قبول نیست.

  وی می افزاید: اگر موضوع بر سر منابع هست چطور سایر بانک‌ها به تعهدات خود عمل کرده‌اند و آیا فقط پست بانک اشکذر مشکل دارد؟ لذا این مساله اصلاً صحت ندارد؛ پس مشکل با پست بانک بر سر منابع نیست.

  خلیلی تاکید می کند: مشکل اینجاست که به نظر می‌رسد اراده لازم برای پرداخت تسهیلات به معرفی شدگان نیست و در این میان مردم شهرستان اشکذر هستند که ضرر می‌کنند و این که ما بهانه کنیم نیرو نداریم و من دست تنها هستم و نمی‌رسم مشکل مردم و معرفی شدگان نیست و نباید با مردم این‌گونه رفتار شود.

  رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اشکذر می گوید: بهر حال مدیریت پست بانک استان باید پاسخگو باشد، ما از آذرماه سال گذشته تا امروز تعدادی را معرفی کرده‌ایم ولی هنوز به آنان وامی داده نشده است چرا؟ تفاوت قیمت دام از آن زمان تا بحال چقدر شده است چه کسی باید پاسخ‌گو باشد؟

  وی خاطرنشان می کند: رعایت حقوق شهروندی ما را ملزم می‌نماید پاسخگو باشیم و اگر نمی‌توانیم صادقانه جواب بدهیم یا به مسئولین بالاتر اعلان کنیم به این دلیل نمی‌توانم این کار را انجام دهیم.

  تا جایی که ما پیگیری کرده‌ایم اکثریت معرفی شدگان مشکل ضمانت ندارند ولی این‌که به هر نفر از معرفی‌شدگان سلیقه‌ای بگوییم که باید ضمانت داشته باشی به این شکل به نفر بعدی به شکل دیگر نفر بعدی شکل دیگر قابل قبول نیست قانون شفاف در خصوص مبلغ وام و نوع ضمانت تکلیف را مشخص کرده است.
  مثلا شنیده شده است به یکی از وام گیرندگان گفته شده به ازای هر قسط یک چک باید بدهید که این در هیچ وامی در هیچ کجای کشور سوال کنید سندیت ندارد و مستند قانونی پشتش نیست.

  وی تصریح می کند: طبق صورت‌جلسه مورخ19/9/1397 که در استانداری یزد تشکیل شده است و اتفاقا نماینده پست بانک استان هم حضور داشته است مصوب شده است که :
  بر اساس بند 6 عین متن «مقرر گردید بانک‌های عامل در صورت امکان در خصوص نوع تضامین و وثاق اخذ شده متقاضی مساعدت لازم را داشته باشند و همچنین نسبت به اخذ ضامن تاکید بر ضامن کارمند نداشته باشند و از متقاضی معرفی دو ضامن معتبر را داشته باشند»

  حتی اگر همه موارد فوق را منتفی بندانیم فقط یک سوال بی‌پاسخ باقی می‌ماند و آن این‌که چرا سایر بانک‌ها به تعهدات خود عمل کرده‌اند فقط پست بانک این‌گونه با مردم رفتار کرده است.

  این پایگاه خبری آمادگی دارد پاسخ مسئولان را پست بانک استان را نیز دریافت کند
  در حال در این میان هم مردم ضرر می‌کنند و هم سهم شهرستان از اعتبارات کم می‌شود منتظریم تا فرماندار شهرستان موضوع را بررسی نماید و هم منتظر پاسخ مدیران پست بانک استان هستیم.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/jdZVi

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  یک پاسخ به “هفت خوان وام اشتغال صندوق توسعه روستایی در شهرستان اشکذر / از کمیته امداد اشکذر تا پست بانک چه کسی مقصر است و چه کسی دنبال رفع مشکل؟”

  1. علیرضا گفت:

   یه وام اشتغال از اداره …. گرفتم اول بیست میلیون بود وقت گرفتن از بانک شد ده میلیلون . نمی دونم کدوم دزدی این وام رانصفه کرد

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *