اشکذر خبر

[corner-ad id="1"]
تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

هفت اثر تاریخی شهرستان اشکذر در نوبت ثبت ملی

شناسه خبر : 50167 | تاریخ انتشار : : 25 بهمن 1394 - 15:31 | ارسال توسط :

سیدمحمدجعفر میرجلیلی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پرونده هفت اثر تاریخی غیرمنقول در شهرستان اشکذر برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور آماده و به شورای ثبت آثار ملی کشور ارسال شده است. وی ادامه داد: این بناها شامل حمام تاریخی فیروزآباد، آب انبار لرد، مسجد شهدای شمسی، بنای آرامگاهی شمسی، مسجد معصومه […]

سیدمحمدجعفر میرجلیلی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پرونده هفت اثر تاریخی غیرمنقول در شهرستان اشکذر برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور آماده و به شورای ثبت آثار ملی کشور ارسال شده است.
وی ادامه داد: این بناها شامل حمام تاریخی فیروزآباد، آب انبار لرد، مسجد شهدای شمسی، بنای آرامگاهی شمسی، مسجد معصومه ابراهیم آباد، حسینیه جلال آباد و حسینیه رضوانشهر می باشند که هر کدام مشخصه و ارزش ویژه ای دارند .
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر گفت: تاکنون بیش از 60 اثر و محوطه تاریخی در شهرستان به ثبت رسیده و تکمیل پرونده سایر آثار تاریخی ارزشمند این شهرستان نیز جهت طی مراحل ثبتی در دست اقدام می باشد.
میرجلیلی از رونق گردشگری کویری در شهرستان اشکذر خبر داد و افزود: یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان اشکذر کویرهای گسترده و زیبای آن است که از جاذبه های با پتانسیل بالا برخوردار است.
وی ادامه داد: دیدار از کویرهای شهرستان اشکذر برای گردشگران از نظر آشنایی با طبیعت پر رمز و راز، تنوع زیستی و گیاهی، تماشای شب های پرستاره و برخورد با زندگی مردمان سخت کوش فرصتی بی بدلیل محسوب می شود.
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر اظهار داشت: میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده برای مجموعه گردشگری کویری رضوانشهر 40 میلیارد ریال و میزان اشتغال پیش بینی شده برابر 25 نفر است.
اشکذر بیش از 700 اثر تاریخی و فرهنگی دارد که آسیاب ابی آن از جمله مهمترین اثر تاریخی این منطقه است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/PtneA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124